Aktuality

Inter ešte raz zalovil v dobre známych vodách

Keď sme ohlasovali, že Inter Bratislava aj tretí rok v rade angažoval litovského basketbalistu, položartom sme skonštatovali, že sa to stáva tradíciou. Keď sme ohlásili druhú litovskú posilu, žartovali sme, že sme porušili tradíciu. Dnes ju teda porušíme znova: po Tomasovi Zdanavičiusovi a Pauliusovi Poškovi môžeme ohlásiť tretiu akvizíciu z pobaltskej krajiny. Žlto-čiernu zostavu pre sezónu 2022/23 vystuží 24-ročný rozohrávač Jonas Zakas.

Jonas má skúsenosti z litovskej najvyššej súťaže, do ktorej vstúpil vo farbách Juventusu Utena. V drese tohto klubu okúsil Ligu majstrov aj Európsky pohár FIBA. Kým v Juventuse dostával len limitovanú minutáž, podstatne viac toho odohral v druhej najvyššej litovskej súťaži za Ežerunas Moletai a Marijampole Suduva-Arvi. Uplynulý ročník absolvoval v portugalskej najvyššej súťaži ako hráč CAB Madeira.

Aj keď pôvodne sa zdalo, že po dobre známom čiernohorskom „srdciarovi“ Goranovi Bulatovičovi, spomínaných dvoch Litovčanoch Zdanavičiusovi s Poškom a Američanovi J. P. Moormanovi už žiadny ďalší legionár do tímu trénera Danila Rakočeviča nepribudne, opak sa stal pravdou. „Keďže sa Martin Koller a Juraj Minarovjech rozhodli pokračovať vo svojich basketbalových kariérach na stredných školách v USA, boli sme nútení reagovať na túto situáciu. Dohodli sme sa na spolupráci s Jonasom Zakasom, teda ďalším litovským hráčom do partie. Jonasovou doménou sú krídelné pozície, ale počítame aj s jeho využitím na pozícii rozohrávača. Vzhľadom na veľký odliv odchovancov v ostatných mesiacoch sa ešte obzeráme po mladých slovenských hráčoch v juniorskom či kadetskom veku, ktorí by mohli dostať šancu v ligovom družstve Interu,” predstavil novú posilu generálny manažér Michal Ondruš.


Zoznam aktualít

Naši partneri