Aktuality

Starší minižiaci na turnaji v Mníchove

Uplynulý víkend začali svoj kolotoč predsezónnych zápasov aj naši starší minižiaci. Tí sa zúčastnili kvalitného turnaja v nemeckom Mníchove. Turnaj pod názvom Leonardo Hotels Cup 2019 sa konal v dňoch 6.9 až 8.9. Interistom sa zápasy začali až v sobotu v ranných hodinách.

Ako prvých sme mali na programe Tornados Franken. Turnaj sa hral zaujímavým štýlom, kedy jeden zápas tvorilo až 8 štvor minútových častí. Počas jednotlivých častí hry sa nedalo striedať a tréneri nemali k dispozícii žiaden oddychový čas. Prvý zápas sme začali dobre od úvodných minút a hneď sme sa aj ujali vedenia. To sme si držali počas celého zápasu, ktorý sme nakoniec priviedli do víťazného konca v pomere 74:40.

V druhom zápase sme nastúpili proti silnej maďarskej akadémii Vasas Akadémia Budapešť. V tomto zápase sme už od začiatku ťahali za kratší koniec. Na súperovi bolo vidieť, že koncept práce s mládežou je na inej úrovni ako je tomu na Slovensku. Zápas tak naši starší minižiaci prehrali vysoko 28:76.

V poslednom, treťom zápase počas soboty nás čakala nemecká vysoká škola basketbalu FC Bayern Basketball. Družstvo, ktoré malo na konte samé výhry bolo pre Interistov výzvou. Zápas sme začali dobre. Štyri časti hry sme držali v celku vyrovnané skóre. Únava z celého dňa plus fyzická vyspelosť nášho súpera vyústila do našej druhej prehry na turnaji. Neskoší víťaz celého turnaja nás tak porazil v pomere 76:39.

V nedeľu sme mali na programe dva zápasy v bojoch o piatu až ôsmu priečku na turnaji. V tom prvom sme nastúpili proti domácemu družstvu TS Jahn Munchen. Do zápasu sme nastúpili plní odhodlania zanechať dobré meno na turnaji a pobiť sa o čo najlepšie umiestnenie. Prvú výzvu sme zvládli a ukoristili sme si druhé víťazstvo na turnaji. Domácich sme porazili rozdielom 10 bodv 59:49.

Posledný zápas na turnaji sme odohrali proti ďalšiemu nemeckému družstvu Porsche BBA Ludwigsburg. Tento zápas pre nás znamenal možnosť zakončiť turnaj pozitívnou bilanciou výhier a prehier. Zápas sme začali podľa našich predstáv a ujali sme sa mierneho vedenia. Náskok sme si postupne zvyšovali. To sa však súperovi veľmi nepáčilo a pritvrdili ako v obrane, tak aj v útoku. Po našich chybách a súperových ľahkých košoch sa zápas začal vyvíjať v náš neprospech a začali sme prehrávať dvojciferným rozdielom. Interisti sa však nevzdali a ukázali svoju silu a odhodlanie. Zvýšili agresivitu a koncentráciu čo nám dopomohlo k výhre 57:48.

S turnajom sme sa tak rozlúčili s kladnou bilanciou 3 výhry a 2 prehry čo znamenalo konečnú piatu priečku.

K turnaju sa vyjadril aj tréner U12 Michal Rosival: „Mníchovský turnaj bol pre nás odrazovým mostíkom pred novou sezónou. Zistili sme, kde máme nedostatky, ale hlavne to v čom sme silní a na čom budeme stavať. Počas prvého dňa nám ochorel ťahúň družstva Randuška, ktorý nastúpil až na nedeľné zápasy. Pozitívom však je, že sa role lídra dokázali zhostiť iní hráči ako napríklad Gregor, alebo Boros. Avšak zahraničné turnaje, ktorých sa zúčastňujú slovenské družstvá by zároveň mali otvárať oči aj kompetetným luďom vo vedení ligy. Priepastné rozdiely v našich dvoch zápasoch jasne ukazujú, že pravidlá, ktorými sa riadia tieto družstvá sú asi na niečo dobré. Horeli sme hlavne na koncentrácii, ktorú Maďari ani Nemci nestrácali. Podľa môjho názoru je to spôsobené aj výborným pravidlom, kedy sa pri autovom vhadzovaní lopta nepodáva rozhodcovi – hráči sú tak nútení byť v 100 percentom strehu nakoľko aj malá strata koncentrácie znamená okamžité potrestanie ľahkým košom.Zoznam aktualít

Naši partneri