Aktuality

Na druhý pokus, ale predsa!

BK Inter Bratislava má za sebou hektické, no krásne obdobie. Najprv vyvrcholenie finálovej série, zisk zlatých medailí, majstrovské oslavy, potom rozhodnutie znova sa predstaviť v pohárovej Európe. Sezóna 2018/19 je nenávratne minulosťou, tá nadchádzajúca, 2019/2020 ešte vzdialenou budúcnosťou. Avšak na jej príprave sa už pracuje. Dnes teda predstavujeme šieste meno hráča, s ktorým do nej vyrukujeme. Zároveň môžeme hovoriť o druhej letnej posile.

Michal Čekovský patril v uplynulej sezóne medzi najvýraznejších Slovákov v domácej SBL. V drese Handlovej zaznamenal tento 216 cm vysoký pivot či krídelník priemerne 12,8 bodu, 8,6 doskoku, 1,7 asistencie a 1,6 bloku na zápas. Počíta sa s ním aj ako s budúcou oporou reprezentácie. Vo veku 25 rokov má najlepšie roky kariéry pred sebou. Košický rodák ju však odštartoval už takmer pred dekádou, v roku 2011 prestúpil z Považskej Bystrice do slávneho Partizanu Belehrad. V roku 2013 zamieril do vychytenej Canarias Basketball Academy, o rok neskôr ho regrutovala univerzita Maryland. Ďalšie štyri roky tak pôsobil v NCAA. Vlani, po ukončení štúdia, zamieril naspäť do Srbska, ale z belehradského FMP Železnik odišiel ešte pred začiatkom sezóny 2018/19 do Handlovej, kam ho zlákal tréner Peter Torda, s ktorým sa poznali už z Považskej. O prestupe Čekovského do Interu hovorili podaktorí ako o hotovej veci už v januári, no napokon z neho nič nebolo a Michal zostal medzi „baníkmi“ až do konca ročníka. V jeho závere sa však zranil, a tak si v play-off nezahral ani minútku.

Generálny manažér Michal Ondruš hovorí o novej akvizícii: „Existovala určitá šanca, že Michal Čekovský doplní náš káder už pred ostatným play-off. Nakoniec sa tak nestalo. Teraz som ale rád, že môžeme oznámiť, že Michal rozšíri naše podkošové rady pred sezónou, ktorá bude veľmi náročná a ktorá bude predstavovať test nielen pre náš klub, ale aj pre slovenský basketbal. Verím, že táto spolupráca bude prospešná pre nás všetkých. Ako pre klub, tak aj pre výkonnostný rast hráča. Veľmi sa preto na spoluprácu s Michalom tešíme.“

Inter už skôr oznámil, že zatiaľ sa mu z minulosezónneho kádra podarilo udržať Davida Abrháma, Nemanju Barača, Michala Baťku a Gorana Bulatoviča. Novou tvárou je Dalibor Hlivák. Po Čekovskom predstaví klub z Pasienkov čoskoro aj ďalšie meno.


Zoznam aktualít

Naši partneri