Ďalšia tesná prehra, tento raz v Handlovej

MBK HANDLOVÁ – INTER BRATISLAVA 84:79

(21:24, 18:15, 25:14, 20:26)

Škoda-preškoda. Inter hral na súperovom ihrisku po tretí raz v sezóne a je z toho ďalšia tesná prehra. Žlto-čiernym už klasicky ušla tretia štvrtina, no v závere úplne zmazali manko, siahali minimálne na predĺženie, ale nakoniec dobre rozohranej Handlovej podľahli 79:84.

PRVÝ POLČAS. V prvej časti sa súperi opakovane vystriedali vo vedení, v jej závere sa však interisti dostali do päťbodového minitrháku a nakoniec ju vyhrali 24:21. Počas druhej periódy, v 14. minúte, po donáške Jureho Zubaca viedli Bratislavčania najvyšším (avšak stále len šesťbodovým) rozdielom 31:25. Baníci sa dočkali vyrovnania v 28. minúte, keď na ukazovateli zasvietil stav 32:32. Potom sa súperi znova striedali vo vedení a na prestávku odchádzali za zmierlivého stavu 39:39.

DRUHÝ POLČAS. Ani po zmene strán sa obraz hry dramaticky nezmenil. Súperi sa navzájom strážili, bojovalo sa o každú loptu a nik sa nevedel výraznejšie odpútať. Ešte v 26. minúte vyhrávali interisti 51:50, ale Handlovčania vzápätí potiahli šnúru 9:0 a ocitli sa na koni. Do konca tretej desaťminútovky svoju pozíciu ešte vylepšili a viedli 64:53. A zvýšili aj na 66:53, keď svoj jediný kôš zaznamenal ex-interista James Kinney. Tento náskok im umožnil udržiavať si Bratislavčanov na dištanc, lenže medzi 33. a 35. minútou Ivan Gandia-Rosa, Džiugas Slavinskas a Timo Malovec trafili dôležité trojky a keď potom, po faule Jordona Talleyho a technickej chybe Michala Čekovského, Ivan hádzal tri šestky, otočil na 73:71 pre Inter! Lenže žlto-čiernym vedenie dlho nevydržalo a v záverečných minútach im azda, okrem síl, chýbal aj povestný kúsok šťastia, a tak si napokon z Handlovej vezú tesnú prehru 79:84.

REČ ŠTATISTÍK. Strieľali sme o čosi presnejšie ako Handlová (za dva body 55%-48%, za tri body 36%-35 %), len o málo horšie doskakovali (36-38), avšak hrali menej kolektívne (na asistencie to bolo 12-22) a dopustili sa väčšieho počtu strát (15-11)... Našim najlepším strelcom bol Ivan Gandia-Rosa, autor 23 bodov. Džiugas Slavinskas pridal 19 bodov a 9 doskokov. Trevor Blondin prispel 15 bodmi a Jure Zubac dosiahol double-double za 10 bodov a 12 doskokov. Tesne pod dvojcifernou hranicou zostal Timo Malovec, autor 9 bodov... Jediným ďalším strelcom bol Daniel Randuška, ktorý premenil svoj jediný trojkový pokus. Naši ostatní mladí chalani sa do streleckej listiny tento raz nezapísali a dokopy za zhruba trinásť a pol minúty vypálili na kôš dokopy jedinú strelu, doskočili jedinú loptu a zaznamenali jediný zisk.

ČO ĎALEJ? V stredu sa v rámci Alpsko-jadranského pohára predstavíme na palubovke českého Děčína. V sobotu 13. novembra nás potom čaká duel na ihrisku úradujúceho šampióna v Spišskej Novej Vsi. Ako sme už uviedli, ak sa nič zásadné nezmení, najbližšie domáce stretnutie odohráme až 8. decembra proti Svitu so začiatkom o 18:00. Medzitým nás čaká šesť súbojov na ihriskách súperov a ešte aj tzv. asociačný termín vyhradený pre reprezentačné zápasy.

HANDLOVÁ: Mrviš 23, Talley 20, Milivojevič 18, Čekovský 11, Abram 3 (Skvašík 3, Krčmárik 2, Kinney 2, Ščekič 2).

Tréner: D. Rakočevič.

INTER: Gandia-Rosa 23, Slavinskas 19, Blondin 15, Zubac 10, T. Malovec 9 (Randuška 3, Borodovčák 0, D. Koller 0, M. Koller 0, M. Malovec 0).

ROZHODCOVIA: Fuska, Ženiš, Obertová.

POVEDALI PO ZÁPASE (podľa basketliga.sk)

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Handlovej): „Veľké víťazstvo pre nás. Tento zápas ukázal, že v súťaži môže vyhrať každý s každým. My sme boli pod veľkým tlakom, aby sme vyhrali ešte jeden zápas doma. Gratulujem hráčom, že to zvládli. Z pohľadu diváka to bol vynikajúci basketbal a práve našim divákom by som chcel veľmi pekne poďakovať za vytvorenie fantastickej atmosféry.“

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu): „Gratulujem Handlovej k víťazstvu, v závere mala viac šťastia. My sme v závere urobili viac chýb a milión otázok v duchu adresujem na pískanie, ale taký je život. Prehrali sme preto, že sme urobili príliš veľa chýb a málo asistencií. Ak chceme hrať ako tím, je to veľmi málo. Ale o tom je šport, raz vyhrá jeden a inokedy druhý. Handlová bola vždy známa, že na domácej palubovke bojuje až do konca.“