Mladší žiaci vezú striebro z Košíc

Aj naši mladší žiaci bojovali cez víkend o najcennejšiu trofej. Už vo štvrtok sa vydali na cestu do Košíc, kde ich čakal vrchol tohto ročnej sezóny v podobe Final six kategórie mladší žiaci. Kľúčom k postupu do Košíc bolo umiestnenie do druhého miesta v rámci svojho regiónu. Zo západného Slovenska sme postupovali my spolu s družstvom BK Lokomotíva Sereď. Zo stredného Slovenska postupovali tímy MBA Prievidza a MŠK BK Žiar nad Hronom a posledné dve družstvá, ktoré doplnili finálovú šestku boli z východu ABOVIA 96 Košice a domáce družstvo BA Čaňa. Hrací systém bol každý s každým, tým pádom každé družstvo odohralo dovedna 5 zápasov.

V úvodný hrací deň sme mali na programe hneď dva zápasy. Ten prvý sme odohrali s družstvom BK Lokomotíva Sereď. S týmto súperom sme počas sezóny odohrali až štyri zápasy a vo všetkých sme si pripísali výhry. To sme mali v pláne aj v Košiciach. Už od začiatku zápasu sme dominovali na oboch stranách palubovky. Súperovi sme nedovolili prakticky nič, čomu svedčí aj polčasové skóre 50-17. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu ako ten prvý. Zápas sa dohral v priateľskej atmosfére a my sme si pripísali prvú dôležitú výhru na turnaji.

V druhom piatkovom duely nás vyzvalo družstvo MBA Prievidza. Naši chlapci ukazovali, že aj v tomto zápase myslia jedine na výhru. Za prvé dve štvrtiny si naši mladší žiaci dokázali vypracovať 12 bodový náskok. Tento náskok si v pohode udržali aj počas druhého polčasu, ba dokonca ho navýšili až na 23 bodov. Sústredený výkon nám tak priniesol aj druhé víťazstvo na majstrovstvách.

V sobotu sme mali na programe opäť dva zápasy. V tom prvom sme tento krát čelili družstvu ABOVIA 96 Košice. Aj v tomto zápase sme pred zaplnenou halou fanúšikmi basketbalu od začiatku diktovali tempo zápasu my. Košice počas celého duelu nevedeli nájsť recept na našu hru. V zápase sme premieňali veľa pekných akcií a predvádzali výbornú tímovu obrane. Košice márne hľadali odpoveď a my sme si tak poľahky pripásali tretiu výhru.

Najťažší súper nás čakal v poobedných hodinách. Družstvo Žiaru nad Hronom, ktoré doteraz malo rovnakú bilanciu ako my - 3 výhry a 0 prehier. Po troch odohraných zápasoch bola badať na našej strane únava. Ani to nás však neodradilo od túžby zdolať tento tím. Prvé dve štvrtiny sa niesli vo vyrovnanom duchu. V druhom polčase sme už však nenašli potrebné sily na odolávanie tlaku súpera. V tomto zápase sa nám síce nepodarilo vyhrať, ale treba pochváliť odhodlaný výkon našich chlapcov. Tí na turnaj cestovali s viacerými zraneniami a polovičku družstva tvorili hráči narodení v roku 2007. Najmä tí patrili k opore družstva nakoľko viacerí ich starší spoluhráči boli na pokraji svojich síl. Proti Žiaru sme predviedli tri výborné a vyrovnané štvrtiny. V tej poslednej sa však ukázala sila nášho súpera a my sme si tak pripísali prvú prehru na turnaji.

V poslednom zápase na finálovom turnaji sme nastúpili proti domácemu celku. Na zápas sme po prehre z predchádzajúceho dňa nastúpili odhodlaní zakončiť turnaj výhrou. To sa nám darilo už od prvej štvrtiny, v ktorej sme od úvodných sekúnd vybehli na súpera. Druhá štvrtina bola podobná ako tá prvá. Naši chlapci lietali po oboch koncoch palubovky a domácim fanúšikom chceli ukázať kto si pripíše v tomto zápase výhru. Druhý polčas už bol uvoľnenejší. Do zápasu nastúpili všetci hráči, ktorí boli na lavičke. Ku koncu zápasu sme nepripustili žiadnu drámu a majstrovstvá Slovenska sme tak zakončili víťazstvom.

Po štyroch výhrach a jednej prehre nám tak patrí druhá priečka a strieborné medaily z majstrovstiev Slovenska mladších žiakov. To, že Inter prácu s mládežou myslí vážne dokazuje aj cenné individuálne ocenenie, ktoré získal Samuel Siváček. Ten sa prebojoval do najužitočnejšej päťky turnaja a zároveň uchmatol aj to najcennejšie ocenenie aké môže jednotlivec získať. Na základe svojich výkonov sa podľa hlasovania trénerov stal aj MVP celých majstrovstiev (MVP = most valuable player – najužitočnejší hráč).