30. kolo: Inter – Levice 76:61

Inter Bratislava – Patrioti Levice 76:61

(15:20, 25:12, 19:13, 17:16)

V stredu sme zdolali dovtedajšieho lídra SBL Spišskú Novú Ves. V dôsledku toho klesla na druhú priečku. Na vedúcu pozíciu sa vrátili Levice, ktoré v tom čase ešte pauzovali pre karanténu. O tri dni neskôr na Pasienky zavítali práve Levice a keďže po trojtýždňovej vynútenej prestávke prehrali 61:76 (a Spišská vyhrala doma nad Handlovou 80:58), museli Patrioti uvoľniť prvú priečku. Opäť sa na ňu vrátili Rytieri. No najmä, Inter sa dotiahol na tretí Lučenec, s ktorým majú zhodnú bilanciu 14-11, akurát, že Novohradčanov v rámci 30. kola čaká ešte nedeľný duel v Prievidzi.

PRVÁ ŠTVRTINA. Lautaro López s Arnasom Beručkom poslali Inter v úvode do vedenia 5:0. Lenže potom sme Levičanom umožnili potiahnuť sériu 11:0. Otočili a v ďalších minútach mali navrch. Najviac sa odpútali na 8 bodov a štvrtinu napokon vyhrali 20:15, keď Inter akoby sa nevedel dostať do prevádzkovej teploty.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Inter konečne začal hrať poriadnu, chvíľami prísnu obranu, hostí nútil k chybám a aj keď Levice ešte v 13. minúte vyhrávali 27:22, ďalší úsek vyhral Inter 12:2, dostal sa do vedenia diktoval tempo. Na prestávku odchádzali rivali za stavu 40:32.

TRETIA ŠTVRTINA. Akoby pokračovala druhá časť: Inter dobre bránil, konštantne sa dokázal presadzovať v ofenzíve. Dvojciferný náskok si však vybudoval až v posledných dvoch minútach tejto periódy, po ktorej na ukazovateli svietil stav 59:45.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Po Lautarovej trojke v 32. minúte vyhrávali žlto-čierni už 64:45. Nikam sa nemuseli hnať, kontrolovali vývoj stretnutia, Patriotom už nedovolili priblížiť si bližšie než na tucet a napokon s prehľadom zvíťazili 76:61.

REČ ŠTATISTÍK. Po dlhom čase nik z našich nedosiahol double-double. Najlepším strelcom bol Arnas Beručka s 26 bodmi, ku ktorým pridal aj 8 doskokov a 7 asistencií. Lautaro López prispel 20 bodmi, 6 doskokmi a 5 asistenciami. Kapitán Rišo Körner si pripísal 11 bodov a 6 doskokov, Mišo Fusek 10 bodov a 9 doskočených lôpt... Za zmienku stoja aj tri dôležité bloky Marizia Galatu...Na doskoky to bolo len tesne pre nás (38-37), na asistencie tiež (19-13)... Oba tímy sa dopustili dosť veľkého počtu strát – Inter ich mal 17 a Levice ešte o jednu viac... Pod taktovkou kouča Olega Meleščenka sme hrali dosiaľ sedem domácich zápasov a všetky sme vyhrali... Daniel Randuška v deň zápasu oslávil svoje 18. narodeniny. Po zápase dostal sladkú tortu – akurát, že do tváre.

ČO ĎALEJ? V stredu sa predstavíme v Lučenci na pôde tabuľkového suseda, s ktorým to bude priama konfrontácia o tretiu pirečku. V sobotu 13. februára by sme mali doma, v Eurovia Aréne, privítať Prievidžanov a potom by mala príliš na rad dlhšia ligová prestávka, trvajúca do 3. marca.

INTER: Beručka 26, López 20, Körner 11, Fusek 10, M. Malovec 2 (Musil 5, Galata 2, Randuška 0, Koller 0, Boros 0, T. Malovec 0).

PATRIOTI: Abrhám 16, Wade-Chatman 14, Bojanovský 9, Krajčovič 4, Černokojev 2 (Juríček 7, McCallum 6, Chaban 3, Špaňo 0, Volárik 0).

POVEDALI PO ZÁPASE

Edgars JAUNZEMS (asistent trénera Interu): „Nikdy neviete, čo v takejto situácii očakávať. Spomeňme si na Prievidzu, ktorá takmer mesiac nehrala, potom sa vrátila a vyzerala ako jeden z najlepších tímov ligy. Pri Leviciach je to rovnaké, že sme nevedeli, čo v skutočnosti očakávať. Ale pripravovali sme sa ako na hociktorý iný zápas. Neuvažovali sme, či sa vracajú z karantény alebo nie. Robili sme všetko rovnako ako vždy, sústredili sme sa len na tento zápas a hrali sme s nimi rovnako, ako keď sme sa stretli pred mesiacom.“

Arnas BERUČKA(hráč Interu): „Veľmi dôležité víťazstvo. Teraz premýšľame aj o blízkej budúcnosti a toto víťazstvo nám ukazuje, ako sa zlepšujeme a ako môžeme krok za krokom napredovať ako tím a čo je veľmi dôležité, že môžeme pomýšľať na ešte lepšie pozície.“

Ladislav LUTOVSKÝ (asistent trénera Levíc): „Chcem pogratulovať Interu, ktorý je na víťaznej vlne a vyhral už deviaty z posledných jedenástich zápasov. Hrá dobre, v psychickej pohode a dosiaľ nemal problémy s koronou. My sme po korone, pomaly sa dávame dokopy po trojtýždňovej odmlke. Nehrali sme zápasy, trénovali sme neštandardne, niekedy len piati či šiesti, takže sme nemohli byť v typickom basketbalovom zaťažení a robiť naše veci. Až príjemne som prekvapený niektorými úsekmi hry, keď hráči po chorobe do toho dali všetko. Bol som ozaj prekvapený, koľko zvládali a ako hrali niektorí. Za to si zaslúžia pochvalu. Ako rozdielový hráč sa napokon ukázal Beručka a takisto Galata, ktorý priniesol na ihrisko energiu a niektorými doskokmi a dvomi blokmi, umožnil Interu, aby ešte rástol.“