Aktuality

Konečne jedno hladké víťazstvo bez drámy

Inter Bratislava – MBK Handlová 80:62

(14:5, 25:24, 21:19, 20:14)

ZÁPLETKA: Proti komu inému by sa mal Inter doma vrátiť na víťaznú vlnu, ak nie proti aktuálne poslednému celku Niké SBL? Lenže nie tak zhurta: s Handlovou mal pred stretnutím vyrovnanú bilanciu 1-1 a tá opakovane predviedla, že ak ju niekto podcení, dokáže mu riadne zavariť.

PRIEBEH: V úvode sa zdalo akoby ktosi „rozšteloval“ koše: lopta si do nich hľadala cestu len neochotne. Je to však aj dobrá vizitka defenzívy domácich, ktorí súpera udržali v prvej desaťminútovke na chudobných piatich bodoch. V druhej štvrtine sa však už oba kolektívy chytili aj v útoku. Najprv hostia zmazali deväťbodovú stratu, ba opakovane viedli o jediný bod (21:20, 23:22, 25:24), potom však žlto-čierni kontrovali sériou 15:4 a na prestávku išli s dvojciferným vedením za stavu 39:29.

Po zmene strán síce hostia aj chceli čosi spraviť s výsledkom, ale domáci ich držali na dištanc. V záverečnej perióde narástol náskok Interu na 21 bodov, keď v 36. minúte na ukazovateli svietilo skóre 75:54. Inter napokon vyhral 80:62 a vzájomnú bilanciu s „baníkmi“ si vylepšil na 2-1.  

HRDINA: Tomas Zdanavičius ako jedenásty hráč v aktuálnom ročníku Niké SBL dokázal v zápase nastrieľať aspoň 30 bodov. Zastavil sa na 33 a k ním pridal aj 12 doskokov, 3 zisky a 4 bloky. Výborný výkon nášho kapitána!

REČ ČÍSEL: Double-double mal aj J. P. Moorman. Vlastne, dva doskoky ho delili od cenného triple-double: zaznamenal 14 bodov, 12 doskočených lôpt a 8 asistencií... Vyzdvihnúť treba aj fakt, že hneď dvaja hráči – Jonas Zakas a Goran Bulatovič – mali po 7 asistencií. Celkovo hral Inter tímovejšie, keď mal až 27 asistencií, kým súper len 14... Na doskoku to bolo takmer identické: 44-43 pre Inter a 12-11 na útočné doskoky... Domáci boli vo vedení až 36 minút a 30 sekúnd, kým hostia iba jeden a pol minúty.

ČO ĎALEJ? Pokračujeme už v sobotu. A opäť doma! V hale na Vietnamskej ulici hostíme Komárno, ktoré sa zjavne vymanilo z hernej krízy a bude chcieť koristiť v hlavnom meste. S týmto súperom máme zatiaľ vyrovnanú bilanciu 1-1, keď sme ho doma udržali na 48 bodoch a zdolali 55:48, no vonku mu trocha smolne podľahli 76:80. Keďže sa hrá v sobotu, úvodný rozskok je naplánovaný už o piatej popoludní. Ako vždy vám dávame do pozornosti, že lístky si môžete kúpiť aj v predstihu z pohodlia domova prostredníctvom siete Predpredaj.sk. Mimochodom, ďalší domáci zápas nás potom čaká až v sobotu 11. februára a po ňom bude nasledovať ešte dlhší, presne mesačný pôst, keďže sa Niké SBL vráti do hlavného mesta až 11. marca.

X

ŠTATISTIKY:

INTER BRATISLAVA – MBK HANDLOVÁ 80:62

(14:5, 25:24, 21:19, 20:14)

INTER: Zdanavičius 33, Moorman 14, Zakas 10, Bulatovič 6, Ďurečko 0 (Kozlík 10, Hemphill 5, M. Koller 2, D. Koller 0, Hudec 0).

Tréner: D. Rakočevič.

HANDLOVÁ: Scott 17, Cavallero 11, Vojtek 6, Pipíška 6, Rich. Rožánek 5 (Popovič 8, Skvašík 5, Kádaši 2, Aranitovič 2, Obert 0).

Tréner: K. Kučera.

TH: 13/11 – 24/13.

FAULY: 21 – 18.

TROJKY: 24/7 – 23/7.

DIVÁCI: 120.

ROZHODCOVIA: Ženiš, Bara, Hudec.

X

HLASY:

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Interu): „Pre nás dôležité víťazstvo. Neviem, ako to vidia ľudia z vonku, ale niekedy možno zbytočne dovoľujeme, aby nám dôležitosť zápasu trocha zväzovala ruky. Dobre sme začali prvú štvrtinu, ale nič sme nedali, potom sa Handlová trošku chytila a spravila z toho na chvíľu vyrovnaný zápas. Dôležité bolo, že sme odohrali dobrú obranu v rozhodujúcich momentoch. V útoku sa nám podarilo niekoľko pekných vecí. Musím chlapcov pochváliť. Vyšli aj nejaké situácie spod koša. Trošku menej pozitívne je, že sme veľa nestriedali. Bohužiaľ... Ja mladým chlapcom verím, ale nech sa zamyslia, či veria oni sami sebe.“

Tomas ZDANAVIČIUS (kapitán Interu): „Hlavným cieľom bolo vrátiť sa k tej energii, s ktorou sme hrávali počas našej víťaznej šnúry, pretože po sérii bez prehier bol náš mladý kolektív až príliš šťastný a trocha uvoľnený. Takže cieľom bolo vrátiť sa k tomu, čo nám išlo, hrať s veľkou energiou, bojovať o každú loptu. A nebyť spokojní s tým, kde sme, lebo našim cieľom je zlepšovať sa každým zápasom.“

Karol KUČERA (tréner Handlovej): „Zápas sa zlomil na tom, že sme nepremenili niektoré otvorené strely a urobili sme pár chýb v obrane. To, čo sme si povedali pred zápasom a na čo sme sa pripravovali, sme trištvrte zápasu plnili, no potom v závere sme sa dopustili nejakých chýb. Veľa sme switchovali, hlavne od polovičky tretej a v štvrtej štvrtine, ale ten zlom nastal práve v polovici tretej časti, keď sme nepremenili aj dobré pozície a spravili aj celkom zbytočné straty.“


Zoznam aktualít

Naši partneri