Aktuality

Ešte stále je čo vracať

Na Pasienky prichádza mužstvo, ktoré je v tejto sezóne zvláštnym úkazom. Handlová, paradoxne, nedokáže hernú pohodu a kvalitu zo súperových ihrísk preniesť do svojho domáceho prostredia. Aj preto trčí na siedmej pozícii. Vonku je však nebezpečná.

„Baníci“ ako prví a dosiaľ jediní v tejto sezóne triumfovali nad Interom na jeho domovskej pôde v Eurovia aréne. Vtedy, 26. októbra, v rámci 6. kola, ukončili sériu tridsiatich ligových víťazstiev úradujúceho majstra. Inter na oplátku v decembri triumfoval v Handlovej 94:84.

Handlovčania vyhrali vonku polovicu z doterajších desiatich duelov. Lepší sú v tomto smere len Inter a Levice. Pred týždňom „baníci“ uspeli v Lučenci, predtým plienili aj v Prievidzi či Komárne. Treba sa preto mať na pozore, ak chcú žlto-čierni vybojovať dvanástu výhru v rade.

X

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Handlová je veľmi nepríjemný súper. Šírkou lavičky aj kvalitou kádra niekedy ukazujú, že by mohli hrať aj v najlepšej štvorke, ale ich výkonom chýba kontinuita a neudržiavajú rovnaký level. Vieme, že nám pred dva a pol mesiacmi narobili veľké problémy a vyhrali na našej palubovke. Aj preto sa na nich pripravujeme veľmi seriózne. Ešte nás to bolí a ešte stále máme chuť im to vracať, takže do zápasu ideme naplno. Špeciálne, keď hrajú bez tlaku, vedia odohrať veľmi dobré zápasy. Budeme na to pripravení.“


Zoznam aktualít

Naši partneri