Aktuality

Ako si počínali mladí Interisti

Aj počas uplynulého víkendu mali naši mládežníci na programe svoje boje o postup na finále turnaje.

V sobotu ako prví odohrali svoje zápasy starší minižiaci, ktorí mali na programe dvojzápas proti mestskému rivalovi z BSC. Tomu, že to bude ťažké zápasy nasvedčovala aj doterajšia neporaziteľnosť tímu ŠŠK BSC Bratislava, ktoré malo na konte 16 výhier a žiadnu prehru. Zápasy dvoch neporazených celkov tak mali priniesť zaujímavý súboje. Do prvého zápasu lepšie vstúpil náš súper. Vo výbornej atmosfére našim chlapcom nedovolil ľahké prieniky vďaka svojej odstúpenej obrane. Interisti tak prehrali prvú štvrtinu v pomere 13-17. V krátkej prestávke však naši tréneri žltočiernym zverencom dohovorili a tí nastúpili do druhej časti ako vymenení. Hra jeden na jedného a následne vyhadzovanie voľným hráčom na perimetri začala prinášať ovocie. K tomu sme pridalo zvýšené nasadenie aj v obrane a vďaka rýchlym protiútokom po získaných loptách, tak súper nedokázal svoju obranu včas postaviť. Druhý polčas jasne vyznel pre našich hráčov a tak sme sa na konci zápasu tešili z výhry v pomere 74-58. Druhý zápas sa niesol v podobnom duchu. Začali sme však lepšie ako súper a vďaka nátlakovej obrane sme súperovi odskočili na rozdiel 21 bodov. Naši chlapci konečne našli súpera s ktorým si mohli merať sily vo vyrovnanom zápase. O to viac nás teší, že sme dokázali odolať sile tak kvalitného súpera akým bolo BSC. Po zlepšenom výkone sme si tak pripísali aj druhú výhru a zostali sme tak na čele tabuľky západ bez jedinej prehry.

Druhý zástupca, ktorý nás reprezentoval počas tohto víkendu boli žiaci. Tí na domácej palubovke v Eurovia Aréne hostili družstvo z vinárskeho mesta Pezinok. Interisti zatiaľ kraľujú priebežnej tabuľke Západ, keď majú na svojom konte 14 výhier a len 2 prehry. Ďalšie dve výhry sa mali v pláne pobiť aj proti chlapcom z Pezinka. Súper od začiatku prvého duelu pôsobil veľmi odovzdane na palubovke. My sme kraľovali na jej oboch koncoch. Polčasové skóre 40-12 hovorí o všetkom. V druhom polčase náš náskok ešte narastal a nakoniec sa zastavil až na čísle 75-16. Do druhé zápasu sme vstúpili rozpačito. Pezinok nám ukázal, že aj oni vedia premieňať ľahké koše, čo sa premenilo aj do skóre prvej desaťminútovky v pomere 12-9 pre nás. Do druhej štvrtiny sme vstúpili ako vymenení. O každú jednu loptu, doskok sme bojovali. Na súperovi bola vidieť únava a na nás chuť po víťazstve. Tú sme pretavili do 1ž výhry a potvrdením si prvej priečky v priebežnej tabuľke Západ.

Posledné družstvo, ktoré odohralo svoje zápasy boli naši kadeti. Tí v predposlednom kole v boji o 1.-8.miesto cestovali v sobotu najprv do Svitu a následne sa presunuli na nedeľňajší zápas do Žiliny. Do Svitu sme cestovali jednoznačne si pripísať víťazstvo, keďže domácim patrilo priebežne posledná ôsma priečka v tabuľke 1.-8.miesta, zatiaľ čo nám piata. Vývoj zápas sa od počiatočných minút vyvíjal priaznivo v náš prospech. Kvalitnou obranou sme súpera často krát dostávali do pozícií odkiaľ si nevedeli poradiť a následne kopili chyby, ktoré sme my využívali v náš prospech. Postupne sme si vypracovali 10 bodový náskok. Po polčasovej prestávky sa scenár zápasu vyrovnal. Svit sa snažil priebeh duelu otočiť vo svoj prospech, ale Interisti si nenechali vziať víťazstvo zo svojich rúk. V Žiline sme nastupovali proti tímu, ktorý ašpiruje na postup na Majstrovstvá Slovenska tejto vekovej kategórie. Žilinčania nastúpili ako z veľkej knihy, keď od úvodu ukazovali prečo majú na konte doposiaľ len tri prehry z celkových 28 zápasov. My sme sa trápili hlavne v útoku. Domáci si dokázali za prvé dve štvrtiny vypracovať až 15 bodový náskok. Snaha sa našich chlapcom nedá odoprieť, ale tento krát bol súper nad naše sily a Žilinčania si právom pripísali ďalšiu výhru.