Aktuality

Do rozhodujúcej časti sezóny s ďalšou akvizíciou

Krátko po príchode Daishona Smitha hlási Inter Bratislava ďalšiu akvizíciu. Žlto-čiernych pred záverečnou štvrtinou základnej časti ročníka 2023/24 posilní bývalý juniorský reprezentant Chorvátska Mate Mandič.

V záhrebskom rodákovi, ktorý 20. januára oslávil 26. narodeniny a do „veľkého“ basketbalu vstúpil vo farbách slávnej Cibony Záhreb už počas ročníka 2015/16, získavajú žlto-čierni medzinárodne skúseného basketbalistu. Mate, okrem Chorvátska, pôsobil aj v Bosne a Hercegovine a Rakúsku, v minulosti sa mihol aj v prestížnej prvej divízii nadnárodnej Jadranskej lige a stabilne nastupoval v jej kvalitnej druhej divízii. Je tiež majstrom Bosny z roku 2021 a vicemajstrom Chorvátska z roku 2018. Pri výške 198 cm je schopný plnohodnotne alternovať na pozíciách tri a dva.

„Počas sezóny sme sa nijako neplašili a neplašíme sa ani teraz. Ale samozrejme, záleží nám aj na výsledkoch, ktoré dosahujeme. Preto sme sa rozhodli na koniec základnej časti a výhľadovo aj pre play-off doplniť družstvo na pozíciách, ktoré sme mali v družstve slabšie pokryté. Cieľom je priniesť kvalitu a získať niektoré zápasy. Zároveň pevne verím, že míľovými krokmi sa blíži náš návrat na Pasienky. Chceme sa tam prezentovať ešte lepšími výkonmi a ešte lepšími výsledkami. Verím, že sa nám to podarí a oboch nových hráčov, Mateho Mandiča aj Daishona Smitha, považujeme za dobré posily, ktoré by nám mali pomôcť pri dosahovaní týchto cieľov,“ vyjadril sa generálny manažér žlto-čiernych Michal Ondruš.

Inter, hoci primárne stavia na vlastných mladých odchovancoch, má v kádri aktuálne viacero cudzincov. Okrem klubovej ikony, čiernohorského veterána Gorana Bulatoviča, ktorý tiež pracuje ako (hrajúci) asistent kouča Danila Rakočeviča, sú to Chorvát Ozren Pavlovič, Bosniak Gojko Sudžum, Američan Antonio Daye a Litovčan Arnas Adomavičius. Len pár hodín pred Mandičom oznámili interisti aj príchod Daishona Smitha, ktorý sa v drese Spišskej Novej Vsi vypracoval medzi najlepších strelcov aktuálneho ročníka Niké SBL. 

X

X

X
FOTO: DRUGA.ABA-LIGA.COM


Zoznam aktualít

Naši partneri