Aktuality

Šestnásty, posledný

Koniec je nablízku! Nie, to nie sú žiadne katastrofické reči, ale konštatovanie vystihujúce skutočnosť, že dnes nás čaká posledný domáci zápas v rámci základnej časti. A rovno proti súperovi, s ktorým si naisto zmeriame sily v úvodnom kole play-off.

Do Bratislavy zavítala Spišská Nová Ves, ktorá má už istú ôsmu pozíciu. Donedávna mohla mať aj ambicióznejšie plány, lenže aktuálne v lige ťahá deväťzápasovú čiernu sériu, ktorú však dokázala prerušiť aspoň vo štvrťfinále Slovenského pohára. Spišiaci navyše uplynulý týždeň prepustili zo služieb gréckeho kouča Bitzanisa a legionárov Belarda s Vranešom. Že ich oslabenie kádra nezlomilo, dokázali v sobotu, keď doma potrápili majstrovské Levice a podľahli im len tesne 94:99.

Interisti, naopak, ťahajú jedenásťzápasovú víťaznú šnúru. Po stredajšom rozpačitom výkone a víťazstve 73:68 nad Svitom predviedli v sobotu suverénny výkon na pôde Prievidze, ktorú deklasovali 84:64. Bolo to trináste víťazstvo v rade nad Hornonitranmi, z toho dvanáste ligové. So Spišiakmi si to Interisti rozdali v tejto sezóne trikrát: najprv vonku vyhrali 91:65, v decembri doma 105:66 a naposledy vo februári na severe Slovenska 86:64. S týmto súperom sme naposledy zaváhali ešte v januári 2017.

Povedal pred zápasom 

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Do zápasu vstúpime vedomí si, že hráme proti súperovi, ktorý na nás čaká aj v prvom kole play-off. Chceme si ho otestovať a chceme si otestovať, kde momentálne sme. Jasné, že chceme hrať tvrdo, presadiť našu autoritu na palubovke. Dúfam, že presne tak nám to vyjde.“

Dobré vedieť

  • Pred domácim publikom sme v základnej časti odohrali pätnásť duelov, tento je posledný šestnásty: doma si udržiavame bilanciu 14 – 1. Nik v SBL nemá lepšiu.
  • Naďalej platí, že streleckým rekordérom tohto ročníka je Spišskonovoveský Joe Rocca: na konci novembra sa proti Handlovej (89:75) zaskvel 37 bodmi.
  • O štyri z desiatich najlepších streleckých výkonov tejto sezóny sa postarali Spišiaci: dvakrát Eric Nottage, po jednom zápise majú spomínaný Rocca a Viktor Juríček.
  • Kouč Erich Korfanta, ktorý sa Spišiakov ujal po predčasnom konci Gréka Giorgiosa Bitanisa, viedol tím už v rokoch 2017 až 2018.

Užitočné linky


Zoznam aktualít

Naši partneri