Aktuality

Proti rivalovi ani o krok vzad

Basketbalový osud to zaradil tak, že basketbalisti bratislavského Interu hneď v prvom kole play-off Niké SBL čelia svojmu dlhoročnému rivalovi BC Prievidza. Vo štvrťfinálovej sérii nie sú favoritom, no mnohí „insideri“ označujú práve Bratislavčanov za potenciálneho čierneho koňa vyraďovacej časti. Lenže na to, aby mohli zaútočiť na medailové pozície, musia zvládnuť náročnú prekážku, ktorou Hornonitrania finišujúci v základnej časti na druhej pozícii, za majstrovskými Levicami, nepochybne sú.

Príbeh tejto série sa začal písať už uplynulú sobotu v Prievidzi, kde bolo na programe prvé stretnutie. Inter tam po infarktovej koncovke prehral len tesne 84:88 a v sérii hranej na tri víťazstvá tak aktuálne prehráva 0:1. Mali sme spod koša dve čisté situácie, aby sme zápas vyrovnali, ubránili posledný útok, možno dostali zápas do predĺženia. Myslím si, že sme zmeškali veľkú príležitosť. Treba si z toho zobrať pozitívne veci, čo sme spravili, ako sme sa do zápasu vrátili. Musíme to zanalyzovať, na stredu sa pripraviť a doma vyhrať,“ skonštatoval tréner Danilo Rakočevič.

Všetkým je teda jasné, že žlto-čierni musia doma odpovedať víťazstvom, inak interistom vážne hrozí, že stredajší zápas bude pre nich posledným domácim vystúpením v aktuálnej sezóne. Spoliehať sa pritom budú aj na obecenstvo, ktoré do vynovenej a modernej haly na Pasienkoch chodí v čoraz hojnejšom počte a dáva o sebe vedieť. Bitka dvoch veľkých rivalov tak sľubuje kvalitnú, no nepochybne aj vyhrotenú basketbalovú konfrontáciu. Pritom, ak v nej interisti uspejú, celkom isto bude séria pokračovať na Pasienkoch aj budúci utorok.

X

KEDY HRÁ INTER DOMA?

17. 4. o 18:00 h:    Inter Bratislava – BC Prievidza (2. zápas)

22. 4. o 18:00 h:   Inter Bratislava – BC Prievidza (prípadný 4. zápas)

X

P. S.: Lístky odporúčame zakúpiť v predpredaji (link nájdete na stránke bkinter.sk). Je to rýchlejšie a pohodlnejšie :) 


Zoznam aktualít

Naši partneri