Aktuality

Ďalšia akvizícia prichádza od rivala

Inter Bratislava zatiaľ predstavil tri zahraničné posily, s ktorými hodlá vyrukovať do nadchádzajúceho ročníka Niké SBL. Vo všetkých troch prípadoch išlo o legionárov. Štvrté meno, ktoré môžeme oznámiť, je v tomto smere výnimkou. Žlto-čierny dres totiž oblečie 23-ročný slovenský krídelník Matúš Magdolen, ktorý v uplynulom ročníku oživil svoju kariéru solídnymi výkonmi vo farbách nášho odvekého rivala BC Prievidza.

Matúš absolvoval premiéru v našej najvyššej súťaži už v ročníku 2015/16, ešte pred dovŕšením plnoletosti. Bola to sezóna, v ktorej sa Hornonitrania stali majstrami Slovenska. Na súpiske figuroval aj v nadchádzajúcom ročníku. Potom, po skončení strednej školy, zamieril do Nitry. Neskôr pôsobil v talianskych celkoch Forio Basket 1977 a Air Basket Tremoli. V sezóne 2020/21 sa vrátil do Nitry, pre ochorenie covid-19 a s ním súvisiace opatrenia však stihol za „trogárov“ odohrať jediný zápas, než sa vlani v lete vrátil do Prievidze. Za ňu absolvoval v základnej časti 15 súbojov, s priemermi 3,9 bodu, 1,1 doskoku a 0,6 asistencie na zápas, pričom v decembri si 19 bodmi proti silnému Lučencu utvoril nové osobné maximum v Niké SBL. Ďalších 6 vystúpení pridal v nadnárodnom Alpsko-jadranskom pohári, kde priemerne prispieval 4,5 bodmi a 1,8 doskokmi. A hoci od decembra do marca absentoval, vrátil sa práve včas, aby Prievidžanom pomohol udržať si ligovú príslušnosť. Jeho priemery v 3 barážových dueloch vzrástli na 5,3 bodu a 1,7 asistencie. Matúš je bývalý reprezentant Slovenska v kategórii do 16 rokov a tiež reprezentant v „trojkovom“ basketbale.

Aj túto novú akvizíciu predstavil Michal Ondruš, generálny manažér Interu: „S Matúšom Magdolenom sme sa dohodli na spolupráci na najbližšiu sezónu. Počítame s ním na pozíciu krídla. Ide o hráča, ktorý svojho času patril v mládežníckych reprezentáciách k slovenskej špičke. Pribrzdilo ho zranenie kolena. V posledných sezónach však ukazoval, že sa z toho dostal. Keďže študuje v Bratislave, v tejto situácii sa obom stranám javí, že naša spolupráca by mohla byť veľmi prínosná. Verím, že Matúš dobre zapadne do mužstva, ktoré sa aktuálne formuje. Tešíme sa na spoluprácu s ním.“

X

X

FOTO: pdbasket.com/Ladislav Szibilla


Zoznam aktualít

Naši partneri