Aktuality

Na dvere klope Federálny pohár a prvé zápasy

Letná príprava odštartovala len minulý pondelok, no už čoskoro sa dočkáme aj prvej várky zápasov. A hoci je reč o prípravnom období, duelom Federálneho pohára určite nebude chýbať náboj. Veď ide o obnovenú tradíciu konfrontácie kvalitných českých a slovenských družstiev v spoločnej súťaži. Zároveň to pre fanúšikov bude nadlho jedna z posledných príležitostí zažiť basketbal v domovskej Eurovia Aréne, keďže legendárnu halu na Pasienkoch čoskoro čaká rekonštrukcia. Ale pekne po poriadku...

V základnej „bratislavskej“ D-skupine Federálneho pohára zviedol žreb dohromady Inter, Iskru Svit a BK Opava. Hrá sa už najbližší víkend. Najprv v piatok 3. septembra je na programe súboj Inter – Opava, o deň neskôr Opava – Svit a v nedeľu si Inter zmeria sily s Podtatrancami. Všetky stretnutia v Eurovia Aréne začínajú o 18:00.

Klub sa rozhodol riadiť režimom „OTP“, takže na stretnutia bude umožnený vstup divákom ako plne očkovaným, tak aj testovaným s negatívnym výsledkom testu na COVID-19 (pri PCR alebo LAMP teste do 72 hodín od odberu, pri antigénovom teste do 48 hodín od odberu), ako aj tým, ktorí preukázateľne prekonali ochorenie COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami. Vstupné na zápas je obvyklé, 5 eur.

Ďalší víkend sa uskutočnia turnaje Federálneho pohára o umiestnenie, pričom na jednom si zmerajú sily víťazi základných skupín, na druhom družstvá z druhých priečok, na treťom tímy, ktoré v skupinách A, B, C, D skončia tretie. Ani jeden z týchto turnajov však nebude hostiť Bratislava. Hrať sa bude v Leviciach, Lučenci a Kolíne.

Ďalším domácim stretnutím tak bude zápas proti desaťnásobnému rakúskemu majstrovi Klosterneuburg Dukes v sobotu 18. septembra. Bude sa hrať od 16:00, no dejiskom bude už Pezinok. Žlto-čierni si tak premiérovo vyskúšajú prostredie haly na Komenského ulici, ktorá sa stane ich prechodným domovom, pokým sa neskončí rekonštrukcia Pasienkov. Vstup divákov sa bude riadiť rovnakým režimom, ako v prípade Federálneho pohára, keďže klub chce umožniť, aby na basketbal mohol prísť každý, kto má záujem, no zároveň musí, ako každá iná organizácia, rešpektovať platné predpisy a opatrenia.

Ak príde na rad zmienka o pezinskom „exile“, dodávame, že nový ročník Slovenskej basketbalovej ligy celkom isto odštartuje Inter už pod Malými Karpatmi. Zápas úvodného kola proti majstrovským Spišským Rytierom sa podľa pôvodného programu mal hrať už v sobotu 2. októbra, avšak po dohode so súperom a vedením súťaže bol preložený na stredu 6. októbra. Prvý októbrový víkend bude totiž patriť juniorskému turnaju EYBL, ktorého dejiskom by ešte mala byť Eurovia Aréna. O tomto podujatí však budeme podrobnejšie informovať neskôr.

Pevne veríme, že po takmer roku sa spolu znova stretneme na basketbale a spoločne si zakričíme:

INTER DO TOHO!        


Zoznam aktualít

Naši partneri