Aktuality

„Kily“ navždy odpočíva na Ondrejskom cintoríne

V piatok, v úzkom kruhu príbuzných a najbližších priateľov sa na Ondrejskom cintoríne v Bratislave uskutočnila spomienka na Stanislava Kropiláka. Legendárny „Kily“ nás vo veku 67 rokov opustil síce už vlani 14. októbra a pohreb nasledoval len o pár dní neskôr, no až teraz boli jeho pozostatky uložené na večný odpočinok.

„Člen Siene slávy Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA), športová legenda, človek s veľkým srdcom,“ znie epitaf na decentnom čiernom náhrobku. Vzdať úctu „Kilyho“ pamiatke tak oddnes môžu nielen jeho blízki, ale rovnako tak aj členovia širokej, rozvetvenej interistickej rodiny, ktorej bol najlepší basketbalista v histórii Slovenska neodmysliteľnou súčasťou, až do smutného dňa, keď nás navždy opustil.

Ondrejský cintorín je jeden z najstarších v našom hlavnom meste. Nachádza sa v Starom meste na Ulici 29. augusta. Pochováva sa na ňom od roku 1784, no v posledných rokoch len sporadicky. Z osobností, ktoré na ňom za ostatné dve dekády spočinuli, spomeňme aspoň herca, komika a spisovateľa Júliusa Satinského, speváčku Janu Kocianovú, či prvého prezidenta SR Michala Kováča. Teraz k ním ribudol jeden z najúspešnejších česko-slovenských športovcov a jeden z najvýraznejších európskych basketbalistov (nielen) svojej generácie, náš Kily.

Česť jeho pamiatke!  


Zoznam aktualít

Naši partneri