Aktuality

Spoľahlivý partner na cestách za úspechmi

V tieni úspechov A-tímu Interu Bratislava akoby občas zostávalo, že klub z Pasienkov od svojho reštartu v roku 2012, dbá aj na výchovu mladých talentov. Ponúka im kvalitné zázemie, zabezpečuje výborných trénerov a utvára možnosti pravidelne si merať sily so špičkovou európskou konkurenciou. Nič z toho by nebolo možné bez podpory rodičov a najmä partnerov. Kamkoľvek sa mladí interisti vyberú, dôležité je, aby dorazili do cieľa a potom sa vrátili späť. Bezpečne a pohodlne. K tomu im pomáha Toyota Centra Europe – Slovakia.

Predstavovať automobilku Toyota azda ani netreba: firma s vyše 80-ročnou tradíciou patrí medzi globálnych lídrov, celosvetovo zamestnáva takmer 360-tisíc zamestnancov a v posledných rokoch produkovala vyše 10 miliónov áut ročne. Toyota je významným partnerom svetového olympijského hnutia, rovnako ako hnutia paralympijského, okrem toho podporuje mnohých významných profesionálnych športovcov a športové organizácie.

Japonská automobilka však podporuje šport nielen v globálnom meradle, ale i v tom regionálnom. Prišlo tak aj k spojeniu značiek Inter Bratislava a Toyota Central Europe – Slovakia, ktoré viedlo k významnej podpore úspešných mládežníckych družstiev. Generálny manažér Interu Michal Ondruš si toto partnerstvo len pochvaľuje: „V súčasnej dobe a situácii je skvelé, že sa nájdu firmy a ľudia ochotní podporiť šport. A predovšetkým mládežnícky šport. Je to najmä v našom regióne vzácne, stretávať ľudí a nachádzať inštitúcie, privátne či štátne, ktoré sú pripravené podporiť dobrú vec, zvlášť podporiť šport. Spoločnosť Toyota Central Europe - Slovakia nám obrovským spôsobom pomáha tým, že ako klub môžeme využívať dva minivany. Tie sú na 99 percent využívané v rámci nášho mládežníckeho programu.“

Ako významné je pre Inter Bratislava toto partnerstvo, si naplno uvedomíme, keď si pripomenieme, že mladí interisti, okrem ciest po Slovensku, absolvujú desiatky výjazdov za súpermi do susedných štátov, ale napríklad aj do Španielska, Nemecka a ďalších krajín. Potvrdzujú to aj slová generálneho manažéra Ondruša: „S našimi družstvami často a veľa cestujeme nielen po Slovensku, ale aj po Európe, možnosť využívať deväťmiestne vany, v tej kvalite, akej sme ich od spoločnosti Toyota Centra Europe – Slovakia dostali a užívať si ten komfort, ktorý nám ponúkajú, je na nezaplatenie. Verím, že tak ako to robí radosť nám, tak aj našim parterom z Toyota Central Europe robia radosť výsledky našich mladých basketbalistov.“

Šesť mládežníckych družstiev Interu, ktoré sa v sezóne 2019/2020 predstavili na finálových turnajoch Majstrovstiev Slovenska, vybojovalo dovedna šesť medailových kolekcií, z toho v štyroch prípadoch získali titul majstrov Slovenska, v jednom prípade sa stali vicemajstrami a raz brali bronz. Žiadny z mládežníckych programov nebol úspešnejší. A aby toho nebolo málo, šestica talentov z našej pyramídy práve v týchto dňoch bojuje o miesto v seniorskom A-tíme.

Podporovať mladých interistov na ceste za úspechom sa naozaj oplatí. Ďakujeme preto Toyota Central Europe – Slovakia, ale aj všetkým ďalším partnerom, ktorým mládežnícky basketbal leží na srdci.


Zoznam aktualít

Naši partneri