Aktuality

Vraciame sa do hry, nebudeme zaháľať

V týždňoch, ktoré zostávajú do konca základnej časti aktuálneho ročníka Niké SBL, nebudeme ani chvíľu zaháľať. Práve naopak. Okrem vopred plánovaného programu čaká Inter Bratislava nevídaná porcia dohrávok.  

Interisti sa naposledy predstavili 15. januára, keď v zápase 19. kola najvyššej súťaže prehrali vo Svite 72:82. Nasledujúce domáce stretnutie proti Prievidzi, plánované na 19. januára, už museli žlto-čierni odložiť. A hoci sa počas nasledujúcich dní a týždňov objavilo niekoľko termínov, kedy by sa mohli opäť zísť a začať trénovať, realita bola napokon vždy o odlišná. „Covid-19 postihol ôsmich členov nášho družstva. Našim najväčším problémom bolo, že premorenie nenastalo v jednom momente, ale bolo rozložené na dlhší čas, takže počas tých dvoch týždňov sa postupne pridávali tu jeden, tu dvaja pozitívni. Žiaľ, nemohli sme to prejsť v jednej vlne. Museli sme preto preložiť viacero zápasov. So súpermi sa nám už podarilo dohodnúť náhradné termíny. Pevne verím, že sa podobná situácia ako u nás nevyskytne v ďalších družstvách SBL a my budeme môcť dohrať základnú časť tak, ako sme si naplánovali,“ vraví generálny manažér Michal Ondruš a dodáva: „Družstvo by sa malo v kompletnom zložení, po všetkých karanténnych opatreniach, zísť teraz, v pondelok. Pevne veríme, že už nikto ďalší nepadne do karanténneho režimu.“

Pre karanténu sme prišli o možnosť zabojovať o Slovenský pohár. Keďže žlto-čierni nemohli odohrať štvrťfinále proti Lučencu ani v poslednom možnom termíne, uplynulú stredu, na Final Four kontumačne postúpili Novohradčania. Inter však musí v zostávajúcich šiestich týždňoch (základná časť sa skončí 19. marca) absolvovať nielen spomenutých päť dohrávok, ale aj ďalšie štyri duely. Tento harmonogram možno nepôsobí na prvý pohľad nijako dramaticky, no pripomeňme si, že v druhej polovici februára nás čaká dlhšia prestávka vyhradená pre zápasy reprezentácie, ktorá si zmeria sily so Srbskom doma aj vonku.

Ako by mal teda vyzerať harmonogram dohrávok? Po dohode so súpermi sa ho podarilo ustáliť v nasledujúcej podobe:

Inter – Prievidza, pôvodný termín: 19. 1. 2022, nový termín: streda 9. 2. 2022 (streda)

Handlová – Inter, pôvodný termín: 22. 1. 2022, nový termín: 19. 2. 2022. (sobota)

SNV – Inter, pôvodný termín: 26. 1. 2022, nový termín: 16. 2. 2022 (streda)

Inter – Levice, pôvodný termín: 29. 1. 2022, nový termín: 16. 3. 2022 (streda), ak sa v tomto termíne nebude hrať Final Four Alpe Adria

Lučenec – Inter, pôvodný termín: 2. 2. 2022, nový termín: 9. 3. 2022 (streda)

Okrem toho pripomíname, že nás čakajú ešte ďalšie štyri stretnutia základnej časti Niké SBL v „riadnych“ termínoch:

12. 2. 2022 (sobota) Komárno – Inter

5. 3. 2022 (sobota) Inter – Svit

12. 3. 2022 (sobota) Prievidza – Inter

19. 3. 2022 (sobota) Inter – Handlová

Na domácom ihrisku v Pezinku teda odohráme ešte štyri stretnutia základnej časti (a veríme, že ďalšie pridáme v play-off). To najbližšie už túto stredu, 9. februára, v obvyklom čase od 18:00. Sily si zmeriame s Prievidzou, ktorá išla kvalitatívne nahor a stále ešte urputne bojuje o účasť v play-off.

Bratislavčania, Pezinčania, všetci fanúšikovia basketbalu, príďte nás podporiť. Budeme to po dlhej prestávke potrebovať. 


Zoznam aktualít

Naši partneri