Aktuality

Prichádza šiesty najlepší strelec ligy

Inter pred záverečnou štvrtinou základnej časti ročníka 2023/24 posilňuje. Historicky najúspešnejší slovenský (mužský) klub priviedol zaujímavú akvizíciu. Na spolupráci sa totiž dohodol s americkým basketbalistom Daishonom Smithom.

Pre tuzemských fanúšikov to nie je neznáme meno, veď 28-ročný rozohrávač bol donedávna oporou a najlepším strelcom Spišských Rytierov. Tí, ako sami uviedli, sa aj pod dojmom horšieho tabuľkového postavenia rozhodli pre zmenu na rozohrávke a svoju doterajšiu oporu, ktorej v rebríčku strelcov tohto ročníka Niké SBL aktuálne patrí šiesta priečka, nahradili iným krajanom. Inter teda využil situáciu a 185 cm vysokému Američanovi, ktorý si po pôsobení v univerzitnej NCAA vyskúšal aj G-League v drese South Bay Lakers a pred príchodom na Slovensko hrával vlani v Slovinsku za Rogašku, ponúkol kontrakt.

Smith, schopný alternovať na pozíciách jeden a dva, sa predstavil v 18 stretnutiach aktuálneho ročníka Niké SBL a zaznamenal v nich priemerne 19,4 bodu, 3,4 doskoku, 2,9 asistencie a 1,8 zisku. Zaujme aj jeho strelecká efektivita, keď z hry strieľal s 52-percentnou úspešnosťou, z toho za tri body so solídnou 40-percentnou. Navyše, vidieť bolo aj jeho pozitívny prístup k defenzívnym povinnostiam. Dobré výkony podával aj v nadnárodnom Alpsko-jadranskom pohári, kde sa Rytieri aj vďaka nemu prebojovali už do play-off.

„Som veľmi rád, lebo myslím, že sme získali dobrého hráča, ktorý osvieži náš tím vo všetkých činnostiach. V tomto ročníku sa ukázal, že patrí medzi najlepších na pozícii dva v lige a je strelec, skórer. Ako vravím, som rád, že prichádza a verím, že nám pomôže na perimetri,“ zhodnotil čerstvú akvizíciu tréner Danilo Rakočevič.

Inter, ktorý disponuje celým radom mladých, perspektívnych odchovancov, tak má aktuálne v kádri viacerých legionárov. Okrem klubovej ikony, čiernohorského veterána Gorana Bulatoviča, ktorý tiež pracuje ako (hrajúci) asistent kouča Rakočeviča, sú to Chorvát Ozren Pavlovič, Bosniak Gojko Sudžum, Američan Antonio Daye a Litovčan Arnas Adomavičius. Ďalším do partie je práve Daishon Smith. 


Zoznam aktualít

Naši partneri