Aktuality

Dominantný a ambiciózny – hodnotí novú akvizíciu tréner Naglič

Na chodbách budovy na Trnavskej ulici, kde sídli basketbalový Inter Bratislava, sa v posledných dňoch uchytila interná „hláška“, že žlto-čierni podpísali ďalšieho Miňa, tento raz amerického. Po slovenskom reprezentantovi Milanovi Szabóovi, ktorý na Pasienkoch pôsobil už v uplynulej sezóne, sa totiž podarilo skompletizovať príchod 26-ročného rozohrávača Milana Acquaaha.  

Acquaah si prešiel univerzitami Washington State a California Baptist. Potom, v lete 2021, zamieril na Cyprus, kde odohral dve veľmi dobré sezóny, najprv za Enosis Neon Paralimni a potom za Apollon Limassol. V oboch ročníkoch dosahoval priemery vyše 20 bodov na zápas a zbieral aj množstvo doskokov a asistencií. „Tohto hráča sme si vybrali na pozície jeden a dva. Je to taký skórujúci point guard. Mal výbornú kariéru v NCAA a potom aj na Cypre. Je to hráč, ktorý sa chce ukázať a je ambiciózny. Fyzicky je veľmi dominantný, preto očakávame, že nám výrazne pomôže. Je schopný hrať veľmi dobre do útoku i obrany, čo chceme od všetkých našich basketbalistov. A má líderské schopnosti, čo sa nám tiež bude hodiť,“ predstavil novú posilu tréner Aramis Naglič.

Kalifornčan vysoký 193 cm je tak štvrtou letnou akvizíciou. Inter, ktorý v nadchádzajúcej sezóne 2024/25 povedú v Niké SBL aj nadnárodnej ENBL hlavný tréner Naglič s asistentom Danilom Rakočevičom, už skôr oznámil príchod slovenského reprezentanta Samuela Volárika a amerického krídelníka Krisa Monroa. Okrem toho oficiálne potvrdil, že na ďalšej spolupráci sa dohodol so spomínaným pivotom „Miňom“ Szabóm. Ďalšie mená by pritom mohli prísť na rad už čoskoro...


Zoznam aktualít

Naši partneri