Aktuality

Bojovník na pohľadanie

Napriek tomu, že Viliam Ďurečko má ešte len osemnásť rokov, na konte už ma päťdesiat zápasov za mužský A-tím Interu. Do hry väčšinou naskakuje vtedy, keď je potrebné, aby si opory oddýchli. Na palubovku prináša energiu a intenzitu. Najmä v obrane odvádza veľa roboty. Nie vždy viditeľnej, ale v modernom basketbale veľmi potrebnej. Aj preto nás teší, že svoju budúcnosť aj naďalej vidí na Pasienkoch.

Vilo je odchovancom Interu, jedným z „produktov“ úspešnej mládežníckej pyramídy. Slovensko reprezentuje v juniorskej kategórii. „Viliam Ďurečko, ktorý bol v minulej sezóne kapitánom juniorského tímu, je veľmi inteligentný a pracovitý nielen basketbalista, ale aj človek. Dá sa naňho spoľahnúť, že na ihrisku odovzdá všetko a určite nespraví taktickú chybu. Je si vedomý nedostatkov a ja by som bol rád, ak by sa im zvládol venovať aj popri študijných povinnostiach. Bol by som naozaj rád, keby zlepšil niektoré stránky jeho útočnej hry a zabojoval o výraznejší priestor u mužov,“ dobroprajne konštatuje asistent Danilo Rakočevič, ktorý s našimi mladými nádejami pracuje dlhodobo a dobre ich pozná po basketbalovej i ľudskej stránke.

Postupne sa tak črtá zostava, s ktorou Inter vyrukuje do nadchádzajúceho ročníka 2024/25. Prvým oznámeným menom sa v júni stal Samuel Volárik, ktorý na Pasienky prestúpil z Komárna. Nasledoval prvý z amerických basketbalistov Kris Monroe a po ňom predĺženie spolupráce s ďalším reprezentantom Milanom Szabóom. Na konci júna potom Bratislavčania oznámili, že hlavný tréner Aramis Naglič s asistentom Danilom Rakočevičom budú mať k dispozícii aj americké trio Milan Acquaah, R. J. Gunn a Bryant Thomas. Po nich žlto-čierni potvrdili, že pokračovať budú aj talentovaní odchovanci. Z nich prvým potvrdeným bol Róbert Hudec a hneď po ňom prichádza na rad Viliam Ďurečko. 


Zoznam aktualít

Naši partneri