Aktuality

Deň a pol na opustenie Bratislavy

Evakuácia ako v čase vojny. Aj tým si museli počas hektických uplynulých dní prejsť mnohí profesionálni športovci. Netýka sa to len Slovákov pôsobiacich či štartujúcich na športových podujatiach v zahraničí, ale aj legionárov, ktorí boli neodmysliteľnou súčasťou diania v našich najvyšších súťažiach. Slovenskú basketbalovú ligu nevynímajúc. Niektorí museli doslova utekať, ak sa chceli dostať včas domov, k rodine.

Jeden z tých, ktorý nemohol ani na chvíľu zaváhať, bol Lee Skinner, kapitán Interu Bratislava. Po dňoch plných zhonu a stresov sa včera prihlásil z bezpečia, z domova v americkom Michigane: „Minulý týždeň bol veľmi hektický. Najprv, v pondelok, sme sa dozvedeli, že liga bude prerušená na dva týždne. Potom, vo štvrtok, že sezóna sa skončila a my si musíme do soboty rýchlo nájsť lety do USA.“

Podobné zážitky ako 27-ročný krídelník, ktorý u nás hrával druhým rokom, mali aj mnohí ďalší jeho krajania. Ku dňu predčasného ukončenia našej najvyššej súťaže (ktorým bol uplynulý štvrtok), ich v SBL pôsobilo 29. K tomu pripočítajme 18 legionárov z ostatných krajín.

Drvivá väčšina z nich v podstate zo dňa na deň prišla o robotu. Čo je horšie, zatvárali sa hranice, rušili lety, obmedzovala prevádzka letísk. Ako v Európe, tak aj na opačnom brehu Atlantického oceánu. „Museli sme si zbaliť batožinu a rýchlo sa evakuovať, čo bola ozaj stresujúca situácia, no nemali sme na výber. Našťastie, dostalo sa nám veľkej podpory od klubového manažmentu, špeciálne manažér Mišo Ondruš zvládol situáciu najlepšie ako mohol. Sme za to vďační,“ odkazuje Lee Skinner, ktorý v žlto-čiernom drese vlani vybojoval majstrovský titul a tento rok pomohol Bratislavčanom k prvenstvu v základnej časti.

Skinner do žiadneho záchytného centra za účelom karantény ešte nemusel. Dostal sa tak šťastne domov. „V priebehu 36 hodín sme sa museli zbaliť a opustiť Bratislavu. Rozprával som sa so spoluhráčmi Kenneym Funderburkom a Wesom Alcegairom a boli sme prepustení, aby sme mohli zostať doma počas tejto pandémie a chaosu. Bude zaujímavé sledovať, ako sa situácia vyvinie. Dúfam, že šport sa čoskoro znova prihlási a nová sezóna sa začne normálne,“ dúfa kapitán Interu a na Slovensko odkazuje, aby si všetci dávali pozor a opatrovali sa.


Zoznam aktualít

Naši partneri