Aktuality

Postup do semifinále na dosah

Termín: sobota 17. apríla od 17:00

Karty sú rozdané: Inter vyhral prvú štvrťfinálovú bitku, v sérii hranej len na dve víťazstvá má k dispozícii postupový „mečbal“. Lenže druhá epizóda štvrťfinálovej drámy sa odohrá v Lučenci a tam sa ani v základnej časti nehralo práve ľahko.

Už raz sa Interu podarilo uspieť v centre Novohradu: 10. februára tam zvíťazil po heroickom výkone o jediný bod 77:76, keď v závere dvomi premenenými trestnými hodmi rozhodol Lautaro López. Argentínčan v ten večer dosiahol triple-double za 25 bodov, 12 doskokov a 10 asistencií. To však bola celkom iná situácia.

Lučenčania dnes veľmi dobre vedia, čo je v stávke. Ak Inter nezdolajú, sezóna sa pre nich skončila. Ak ale uspejú, vynútia si rozhodujúci tretí súboj, ktorý by sa hral v stredu v Bratislave. Netreba pochybovať, že majú na to, aby uspeli. Už v stredu v hlavnom meste pohrozili: v úvode záverečnej štvrtiny potiahli šnúru 12:0, ujali sa vedenia 71:67 a nebyť toho, že možno trocha prekvapili aj samých seba, kým zaskočení interisti v zlomových momentoch zmobilizovali sily a naplno sa skoncentrovali, mohla to byť ďaleko väčšia dráma. Takto ale Inter výborne zafinišoval a napokon vyhral 85:75. „Víťazstvá motivujú viac ako prehry. Do ďalšieho zápasu potom nastupujete pokojnejší,“ poznamenal tréner Oleg Meleščenko a prezradil, čo bude prízvukovať svojim hráčom: „Aby si basketbal v každom prípade užívali. Všetko v našom živote je dočasné. Musia sa naučiť stotožniť s tým, že zodpovednosť a aj užívanie si môžu byť vzájomné spojené.“   

X

UŽITOČNÉ LINKY

SÚPISKU INTERU NÁJDETE TU

SÚPISKU LUČENCA NÁJDETE TU

ON-LINE PRENOS SLEDUJTE TU

LIVE ŠTATISTIKY NÁJDETE TU


Zoznam aktualít

Naši partneri