Aktuality

6. kolo: Inter – Handlová 86:90

Inter Bratislava – MBK Baník Handlová 86:90

(22:23, 19:26, 26:25, 19:16)

Inter utrpel prvú ligovú prehru v sezóne 2019/2020, prvú po vyše desiatich mesiacoch a vôbec prvú, odkedy sa kormidla na sklonku februára ujal tréner Aramis Naglič. Uštedril mu ju tím, ktorý, naopak, čakal na svoje prvé víťazstvo v ročníku.

Domáci sa síce ujali vedenia 7:0, ale Handlovčania sa prebrali, pomohol im aj oddychový čas a postupne prevzali iniciatívu. Prvú desaťminútovku vyhrali 23:22. Počas druhej Baník opakovane odskočil až na 14 bodov (43:29, 45:31, 49:35), no domáci po trojkách Körnera a Abrháma skorigovali na prijateľnejších polčasových 41:49.

Krátko po zmene strán sa Handlovčania znova odpútali na 12 bodov, ale Inter sa v tretej perióde opakovane dotiahol na 6 či 7 bodov. Najmä však vlastnými chybami a nedôslednosťou ale opakovane posadil dobre hrajúcich hostí vždy znova a znova na koňa. Do poslednej časti išiel so 7-bodovým mankom za stavu 67:74. To rozhodne nebol neriešiteľný problém. Žiaľ, pre Inter v takom rozpoložení, v ktorom sa ocitol v sobotu, zrejme áno. A tak, keď tri a pol minúty pred koncom po Radukičovom koši viedla Handlová 70:58, veril v obrat už len málokto. Napriek tomu sa oň Inter pokúsil a nebol až tak ďaleko: 12 sekúnd pred záverečným klaksónom totiž Abrhám trafil mimoriadne dôležitú trojku, ktorou by domácich priblížil na tri body – na 84:87. Lenže rozhodcovia kôš neuznali, lebo kdesi v skrumáži videli útočný faul Leeho Skinnera. Opakujeme aj s ohľadom na udalosti z minulej soboty: 12 sekúnd pred koncom a za takého stavu! Napriek tomu, na Interi sa zápas dohral korektne a hostia zaslúžene zvíťazili 90:86.   

Skončila sa tak jedna skvelá šnúra. Dosiaľ nik v histórii našej najvyššej súťaže, okrem Pezinka, nedokázal vyhrať 30 zápasov v rade. Náš niekdajší regionálny rival to dokázal až päťkrát, pričom rekordom je 54 výhier rozdelených od 18. kola sezóny 2000/01 do 33. kola nasledujúceho ročníka. Zhodou okolností, oporou Pezinčanov bol v tam čase Aramis Naglič, v súčasnosti kouč Interu.

Individuálne sa v tíme hostí, ktorý viedol bývalý kouč Interu Branko Maksimovič, darilo bývalým interistom: „Raduka“ nám nastrieľal 28 bodov, „Mrvo“ 15 a „Saša“ prispel 12.

Z našich sa 27 bodmi zaskvel Lee Skinner, Mário Ihring pridal 18 bodov a 8 doskokov, David Abrhám sa zatavil na 16 a Richard Körner na 13 bodoch.

Cez týždeň cestujú interisti na zápas Európskeho pohára FIBA do holandského Leidenu, kde sa predstavia v stredu od 20:00. V sobotu potom vycestujú na zápas 7. kola SBL do Žiliny. Doma ich uvidíme najbližšie až v stredu 20. novembra, keď budú v pohárovej odvete čeliť Leidenu.  

INTER: Skinner 27, Ihring 18, Abrhám 16, Körner 13, Alcegaire 7 (Baťka 4, Funderburk 1, Hlivák 0, Bubalo 0, Kozlík 0).

Tréner: A. Naglič.

HANDLOVÁ: Mrviš 15, Mitrovič 13, Jankovič 12, Baltus 5, Dolník 4 (Radukič 28, Jašš 13, Mátych 0).

Tréner: B. Maksimovič.

TH: 12/6 – 21/17.

FAULY: 22 – 18.

5 FAULOV: 40. Funderburk, 40. Baťka – 36. Mrviš.

TCH: 36. lavička hostí.

TROJKY: 33/12 – 32/11.

DIVÁCI: 500.

ROZHODCOVIA: Doušek, Holländer, Izák.

X

POVEDALI PO ZÁPASE

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „V prvom rade, chcem pogratulovať Handlovej, odohrala výborný zápas. Čo sa stalo? Akoby sme na stretnutie neprišli všetci. Nemôžu hráči v tíme rozmýšľať, že to pre nich niekto iný vyhrá. Buď budeme hrať všetci ako tím alebo budeme mať ťažkú sezónu. Chýbali nám dvaja hráči: Bulatovič a Browning, plus dvaja či traja akoby neprišli na zápas. Takto sa vyhrávať nedá, takto budeme mať problémy. Budeme sa o tom rozprávať a analyzovať to. Potom je škoda, že hráme Európu, pretože ja ju vidím ako bonus a niečo pekné, čo sa nám prihodilo. Môžeme sa tam ukázať, odohrať výborné zápasy, no domáca liga je súťaž, kde musíme pracovať, vyhrávať a každému ukazovať v každom zápase, že my máme kvalitu. Ak budeme selektovať zápasy, hrať Európu a nie ligu, tak budeme mať veľké problémy.“

Dalibor HLIVÁK (hráč Interu): „Pristúpili sme k zápasu ako ku každému inému. Ťažko sa to hodnotí. Handlová si určite zaslúžila vyhrať za predvedený výkon. Musíme sa z toho poučiť, nemôžeme zápas začať tak, že hneď v prvej štvrtine natiahol súper náskok na desať bodov. Nevedeli sme sa z toho vykopať.“

Branko MAKSIMOVIČ (tréner Handlovej: „Je veľmi pekné vyhrať v Bratislave. Hrali sme ako tím proti veľmi dobrému súperovi, ktorý hrá podľa mňa úplne iný level basketbalu. Je to pre nás veľké víťazstvo. Som ten istý tréner a mám tých istých hráčov, ktorí pred troma dňami prehrali s Prievidzou. Nezmenili sme nič. Začali sme trochu veriť v to, čo robíme. Máme veľa problémov, chýbajú nám dvaja hráči zo základnej zostavy: Halada a Petráš. Moji chlapci v každom zápase bojujú, dávajú do toho sto percent. Aký bude výsledok, taký bude. Inter mal veľký problém, chýbal im kapitán Bulatovič. Možno si mnohí myslia iné, respektíve to nevidia, ale podľa mňa je to najdôležitejší hráč v tíme. On robí tie veci v útoku a v obrane, ktoré nik nechce robiť. Inter reprezentuje slovenskú ligu najlepším možným spôsobom v Európskom pohári FIBA, my však máme svoje problémy. Máme teraz bilanciu 1 - 4, je to katastrofa, ako sme začali, ale verím v chlapcov, ktorých som zobral. Slováci tu majú veľkú rolu a ukazujú, že môžu hrať. Chcem týmto pomôcť slovenskému basketbalu. Myslím si, že odvádzame dobrú robotu.“

Tomáš MRVIŠ (hráč Handlovej): „Už pred odchodom som mal v hlave, že sem prídem a vyhrám. Tak som sa snažil motivovať aj chlapcov. Jediné, čo ma mrzí, že sme boli na rozhodcov takí... ale to bolo z takej radosti a chcenia z hry. Týmto by som sa im chcel ospravedlniť, pretože to nemajú ľahké. Som spokojný za chalanov, konečne sme bojovali 40 minút. Hlavne sme si upratali v hlavách, že vieme vyhrávať a nie to, že sme sa ako kamoši spojili a dali dokopy. Verím v tento tím.“


Zoznam aktualít

Naši partneri