Aktuality

Prvou letnou posilou Ivan Gandía-Rosa

Už skôr sa fanúšikovia dozvedeli, že vo farbách Interu Bratislava bude v nasledujúcom ročníku Niké Slovenskej basketbalovej ligy pokračovať reprezentačný pivot Michael Fusek a že na lavičke sa môžeme tešiť na overenú dvojicu tréner Oleg Meleščenko – asistent Edgars Jaunzems. Na prvú posilu si však priaznivci museli chvíľu počkať. To čakanie sa však končí a my môžeme oznámiť meno prvej letnej akvizície. Je ňou 23-ročný portorický reprezentant Ivan Gandia-Rosa.

K novej tvári, ktorá by mala prevziať povinnosti tvorcu hry po Argentínčanovi Lautarovi Lópezovi, sa vyjadril aj tréner Oleg Meleščenko: „Postupne začíname skladať káder. S vedením sme sa zhodli, že základom kádra je rozohrávač. Dlho sme vyberali a veríme, že práve tento hráč nám prinesie kvalitu a organizáciu. Je to reprezentant Portorika v tých najlepších rokoch, ktorý sa chce naďalej zlepšovať. U nás dostane príležitosť ešte vyrásť a ja dúfam, že bude pre nás prínosom. Uvidíme, ako to napokon dopadne, no s vedením sme sa zhodli, že práve Ivan Gandia-Rosa nám typologicky vyhovuje. Teraz už budeme pokračovať v skladbe kádra podľa toho, akého máme rozohrávača.“   

Pre rodáka z portorického mesta Caguas nebude Slovensko prvou európskou zastávkou. V zámorí absolvoval univerzitu North Florida. V ročníku 2019/20, jeho poslednom v NCAA, dosahoval priemerne 13,9 bodu a 6,4 asistencie na zápas. Minulú sezónu začal v cyperskom AEL Limassol, kde mal priemery 13,4 bodu, 5,5 doskoku a 5,1 asistencie. V januári prestúpil do portorického klubu Santeros de Aguada.   

FOTO: Facebook/Ivan Gandía Rosa


Zoznam aktualít

Naši partneri