Aktuality

Pokazená tretia časť, výborný finiš, chýbajúci happy end...

INTER BRATISLAVA – BC KOMÁRNO 76:79

X

PRIEBEH: Komárno, ešte nedávno bojujúce o prvú priečku, sa po sérii štyrINTER BRATISLAVA – BC KOMÁRNO 76:79och prehier priam zúfalo potrebovalo chytiť. Lenže nebolo zúfalé. Naopak, bolo odhodlané, pozitívne naladené a s domácimi sa pustilo do otvoreného a pre divákov atraktívneho súboja. Interisti však potvrdzujú svoje kvality, ktoré sú azda vyššie, než by nasvedčovalo ich tabuľkové postavenie a priebežná šiesta pozícia. Všetko sa však, z pohľadu žlto-čiernych, pokazilo počas tretej periódy, keď hostia zo 46:50 odskočili na 63:50. Inter tak vstupoval do záverečnej časti s mankom 55:65, ale neskladal zbrane, vďaka čomu sa v 38. minúte priblížil na rozdiel jediného (trojkového koša) – 71:74. A bolo aj 74:77, v záverečnej minúte dokonca 76:78, ale interisti svoje príležitosti na vyrovnanie či obrat nezrealizovali podľa predstáv. Preto napokon podľahli Komárnu 76:79.

BOD ZLOMU: Nastal v tretej štvrtine. Keď Antonio Daye v 24. minúte zvýšil na 50:46, Inter hral s Komárnom viac ako vyrovnanú partiu. Lenže od tohto momentu hostia v nasledujúcich piatich minútach potiahli sériu 17:0 a súboj zlomili vo svoj prospech. Bratislavčania nedokázali zareagovať, nepomohol ani oddychový čas a nič im nevychádzalo, kým Komárňania sa najmä vďaka Ja´Qualynovi Gilbreathovi a Miljanovi Markovičovi dostávali nielen do trháku ale aj do čoraz väčšej hernej pohody.

REČ ČÍSEL: Tento raz sme na doskoky prehrali len tesne 36–37, ale vďaka Gojkovi Sudžumovi netradične vyhrali na útočné doskoky 12–9... Mrzieť môže aj 16 strát, hoci súper mal ešte o dve viac... Našou tohtosezónnou boľačkou sú trestné hody a aj keď výsledných 56 percent je zlé číslo, tak najmä v úvode to bolo ešte horšie...

HRDINA: Bratislavčanom chýbal hrdina, ktorý by strhol víťazstvo na ich stranu. Tak trocha smutným hrdinom bol Ozren Pavlovič, ktorý v predposlednej minúte síce trafil trojku, ktorou znížili na 74:77, ale rozhodca mu neváhal hneď na to odpískať technickú chybu za údajné „flopovanie“. Či zaslúžene alebo nie, je z videozáznamu ťažké posúdiť. Celkovo si Chorvát pripísal 25 bodov, 7 doskokov a 5 asistencií. Gojko Sudžum mu sekundoval 22 bodmi a mal aj 17 doskokov, z toho až 9 útočných. Práve tých deväť doskočených lôpt v útoku je novým sezónnym maximom celej Niké SBL.

ČO ĎALEJ? V stredu sa predstavíme na ihrisku aktuálne druhej Handlovej. Zverenci ex-interistu Nenada Miloševiča prenasledujú vedúcich Levičanov a doma tak budú zvlášť ťažkým súperom. V ľahkej pozícii však nebudeme ani deň pred Vianocami. Do haly na Vietnamskej ulici totiž zavíta Iskra Svit, ktorá po výbornom štarte stratila momentum a potrebuje sa tak opäť chytiť. Začiatok stretnutia je už o tretej popoludní a oplatí sa vziať aj ratolesti, keďže bude pre nich prichystaná aj nejaká tá súťaž...

X

ŠTATISTIKY:

(21:18, 19:24, 15:23, 21:14)

INTER: Pavlovič 25, Sudžum 22, Daye 15, Adomavičius 6, Hudec 0 (M. Koller 8, Ďurečko 0, Szabó 0).

Tréner: D. Rakočevič.

KOMÁRNO: Markovič 20, Gilbreath 19, Páleník 11, Nuhu 9, M. Foltín 3 (Walker 9, Volárik 8, Dolník 0, Danielič 0).

POVEDALI PO STRETNUTÍ

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Interu): „Neviem, či prežijem túto sezónu, keď takmer každý zápas hráme na jednu loptu. Ťažko sa to hodnotí, keď hostia spravili sedemnásťbodovú šnúru, počas ktorej sme nič netrafili a neboli sme organizovaní. Tu kdesi bol bod zlomu. A musia sa pridať ostatní hráči – tento raz sa pridal Martin Koller v niektorých činnostiach – lebo takto sa nám ťažko hrá. Niektorí hráči tu nie sú prítomní, máme svoje výkyvy, aj v mentálnej príprave. Bohužiaľ, ako tréner viem niektoré veci ťažko zmeniť, lebo existuje aj individuálna zodpovednosť konkrétnych ľudí, ktorí za nás hrajú, aby boli pripravení hrať a sústredení. Podľa mňa sme hrali podobne ako v predošlých niekoľkých zápasoch, no žiaľ, mali sme veľmi zlú sekvenciu a hoci sme sa vrátili do zápasu, tak to nakoniec nevyšlo.“

Martin KOLLER (hráč Interu): „Vyrovnaný zápas. Rozhodovali maličkosti. V tretej štvrtine si hostia urobili sedemnásťbodový run, ktorý sme nevedeli zastaviť. V poslednej štvrtine sme zmenili obranu a v závere to bolo hop alebo trop a to už zavážili detaily. Musíme sa poučiť do ďalších zápasov.“

Miljan ČUROVIČ (tréner Komárna): „Som rád, že kapitán (pozn.: Samuel Volárik) sa vyjadril tak ako sa vyjadril. Mali sme pohyby v kádri, ktoré nás v poslednom čase ovplyvňovali a som rád, že to vyvrcholilo víťazstvom proti Interu, družstvu, ktoré si nesmierne vážime a ktoré je vo výbornej forme. Mal som v kariére veľa víťazstiev, ale toto patrí medzi najdôležitejšie v mojej kariére, z viacerých dôvodov.“

Samuel VOLÁRIK (kapitán Komárna): „V prvom rade, konečne sme vyhrali! Myslím, že náš tím má dosť veľký potenciál, aby víťazil. Zlomový bod v tomto stretnutí sa možno ani neudial na palubovke, ale bol kdesi u nás, na tréningoch, v šatni, v tímovej chémii. Zlomový bod tak vidím celkovo v energii, s ktorou sme hrali od začiatku. Myslím, že bolo otázkou časy, kedy zlomíme zápase, lebo sme cítili tú energiu. Som šťastný aj za chalanov, som na nich hrdý, ako sme všetci bojovali až do konca. Myslím, že na konci, keď Inter dotiahol, sme ukázali charakter a udržali sme to.“