Po šiestich víťazstvách šiesta prehra

Levickí Patrioti – Inter Bratislava 84:72

(19:20, 23:13, 22:16, 20:23)

ZÁPLETKA: Päť prehier mali za sebou basketbalisti Interu pred duelom s úradujúcim majstrom. Ten si navyše potreboval pred vlastným publikom napraviť reputáciu po tom, čo v stredu podľahol v Lučenci 81:84. Bolo evidentné, že pre Bratislavčanov, ktorí sa ocitli vo výsledkovej kríze, to bude náročná previerka. Navyše, prišla sotva 48 hodín po inom náročnom súboji – domácej tesnej prehre 88:91 so Spišskou Novou Vsou.

PRIEBEH: Inter začal s dobrou energiou, vďaka čomu vyhral prvú štvrtinu 20:19. Ťažkosti však začal mať v druhej časti. Domáci pridali v obrane, navyše dosť rýchlo sa do problémov s faulmi dostal kapitán Tomas Zdanavičius. Patrioti tak odchádzali do šatní s náskokom 42:33. Bratislavčania síce po zmene strán rýchlo strácali aj dvojciferne, no so zápasom sa snažili čosi robiť. Lenže v závere štvrtiny Levice potiahli zo stavu 54:48 šnúru 16:1 a do poslednej časti šli s komfortným náskokom 64:49. Keďže záver s prehľadom kontrolovali, ba v 36. minúte viedli rekordne 78:58, o víťazovi nebolo pochýb. Patrioti zdolali Inter 84:72 a svoju tohtosezónnu bilanciu s ním si vylepšili na 2-1.

REČ ČÍSEL: Po sérii šiestich víťazstiev prišla séria šiestich prehier – obe sú rekordom aktuálnej sezóny... Inter vyhral na doskoky 48-32, na útočné 18-9, ale ani to mu nebolo nič platné. Zvlášť, keď sa dopustil až 23 strát (kým domáci len 12), vrátane viacerých celkom zbytočných... Najlepším strelcom žlto-čiernych bol Jonas Zakas, ktorému na to stačilo len 12 bodov. Svoje prvé double-double v Niké SBL zaznamenal 17-ročný Daniel Koller, keď nazbieral 11 bodov a 10 doskokov. Rovnako 11 bodmi sa prezentoval aj Jack Hemphill, 10 pridal Goran Bulatovič.

ČO ĎALEJ? Doma Inter najbližšie uvidíme až v novom roku 2023: v sobotu 7. januára od 17:00 privíta v hale na Vietnamskej ulici BC Prievidza. Lístky si, ako vždy, môžete kúpiť z pohodlia domova prostredníctvom siete Predpredaj.sk.