Aktuality

Zdolali sme majstra, sme prví

ZÁPLETKA: Keď sa Inter predstavil v 2. kole na ihrisku Levíc, prehral vysoko 66:100. Teraz sa však od zverencov trénera Danila Rakočeviča očakávalo viac. Nie náhodou im patrila druhá pozícia a platilo, že v prípade víťazstva nad úradujúcim majstrom a aktuálnym lídrom Niké SBL sa posunú na úplnú špicu tabuľky. Obnovenú premiéru pred bratislavským publikom po dvojročnej odmlke absolvoval 36-ročný bývalý reprezentant, päťnásobný majster Slovenska a štvornásobný víťaz pohára Marek Kozlík. Po prvý raz za Inter nastúpila nová americká posila Jack Hemphill.

PRIEBEH: V prvej časti sa súperi vystriedali vo vedení – bolo 7:2 pre Levice, potom 9:7 pre Inter, 16:9 pre Levice – no nakoniec sa skončila zmierlivo 16:16. Po väčšinu druhej vyhrávali Patrioti, ale žlto-čierni ich nepustili do trháku, prehrávali maximálne o 4 body, a tak v jej závere otočili na polčasových 37:36.

Po zmene strán hral Inter trpezlivo svoju hru, postupne preberal opraty, a tak sa dvakrát dostal do 9-bodového náskoku. V záverečnej štvrtine sa domáci odpútali aj na 61:51, ale vyhrané rozhodne nemali. Zvlášť, keď spornými verdiktmi zasiahli do diania muži v sivom. Akokoľvek sa domáci priaznivci hnevali, basketbalisti Interu si udržali koncentráciu a aj keď sa Levičania priblížili na 58:61, 61:63, či neskôr 66:68, nestratili pôdu pod nohami a zaknihovali tak piatu výhru v rade. Inter zdolal Levice 75:70, na vlastnej pôde si udržal stopercentnú bilanciu a v tabuľke Niké SBL sa minimálne na najbližší týždeň vyšplhal na najvyššiu pozíciu!

HRDINA: J. P. Moorman odohral výborný duel a držal Inter v hre. Dovedna nazbieral 22 bodov, 9 doskokov a 5 asistencií. Keď sa však v záverečnej časti lámal zápas, bol to Marek Kozlík, ktorého meno – vlastne prezývku – skandovala hala na Vietnamskej ulici. „Kozel“ z 19 bodov Interu v záverečnej časti nastrieľal „vlastnoručne“ 14 a práve jeho energia a skúsenosti nedovolili Interu padnúť. Celkovo za 23 minút pobytu na hracej ploche prispel 22 bodmi.

REČ ČÍSEL: Aj väčšina ukazovateľov potvrdzuje, že to bola celkom vyrovnaná partia. Ak v niečom Inter výraznejšie prekonal svojho súpera, tak v počte asistencií (21-11), čo odzrkadľuje tímovejšie poňatie útočnej hry, ochotu posúvať si loptu a „podeliť“ sa o ňu.

ČO ĎALEJ? V stredu cestujeme do Prievidze. Doma sa predstavíme znova v sobotu 3. decembra, keď do hlavného mesta zavíta niekdajší miláčik bratislavských tribún Nešo Miloševič v úlohe hlavného kouča BKM Lučenec. Hrá sa, ako vždy v sobotu, od 17.00.

X

ŠTATISTIKY:

INTER BRATISLAVA – LEVICKÍ PATRIOTI 75:70

(16:16, 21:20, 19:15, 19:19)

INTER: Moorman 22, Zdanavičius 16, Zakas 6, M. Koller 5, Bulatovič  2 (Kozlík 22, D. Koller 2, Hemphill 0, Ďurečko 0).

Tréner: D. Rakočevič.

LEVICE: Bachan 12, McCallum 12, Bojanovský 10, Lapornik 7, Kotásek 4 (Wade-Chatman 15, Kovac 5, Freeman 5).

Tréner: M. Madzin.

TH: 19/17 – 20/15.

FAULY: 25 – 19.

5 FAULOV: 39. Moorman, 40. D. Koller.

TCH: 34. tréner domácich.

TROJKY: 20/8 – 20/7.

DIVÁCI: 150.

ROZHODCOVIA: Ženiš, Bara, Bartoš.

X

HLASY:

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Interu): „Hrali sme proti tímu, ktorý hrá vo FIBA Europe Cupe a v stredu bude bojovať o postup zo skupiny. To hovorí za všetko. Nemali sme veľké ciele na začiatku sezóny... Myslím, že to bol z našej strany veľmi dobrý výkon, bránili sme, maximálne sme sa snažili. V istom momente prišla aj kríza, ale odohrali sme veľmi dobrý zápas.“

J. P. MOORMAN (hráč Interu): „Myslím, že víťazstvo potvrdzuje, že môžeme súťažiť s hocikým v tejto lige. Bola to veľká výzva ustrážiť si domácu palubovku. Vedeli sme, aký veľmi dobrý a talentovaný tím prichádza, ale tiež sme vedeli, že sme silní, mladí, atletickí a že môžeme hrať proti komukoľvek a kohokoľvek zdolať.“

Michal MADZIN (tréner Levíc): „V prvom gratulujem Interu k zaslúženému víťazstvu. Nevyrovnali sme sa s fyzickou hrou súpera. Ani mentálne ani fyzicky na ihrisku.“

Martin BACHAN (hráč Levíc): „Je pre nás ťažké prehrať takýto zápas. Boli sme odhodlaní zvíťaziť a bojovali sme do poslednej sekundy. Inter chcel možno o trošku viac a tak to aj dopadlo. Boli agresívnejší a viac chceli.“


Zoznam aktualít

Naši partneri