Aktuality

Kolotoč prípravných duelov spustíme 21. augusta

Každý rok o tomto čase, keď zverejňujeme kalendár prípravných stretnutí, zvykneme k nemu pripojiť aj poznámku, že termíny sú bez záruky, že sa môžu meniť a podobne. A hoci sa to nestáva často, občas sa skutočne menia, zaúradovať môžu zranenia, choroba, či vyššia moc.

Rok 2020 je pre nový koronavírus iný. Totiž, šanca, že sa ešte čosi pokazí či skomplikuje, je vyššia než po iné roky. My, všetci v Interi Bratislava, napriek tomu spravíme čo je v našich silách, aby sme ochránili našich hráčov, realizačný tím a v neposlednom rade aj fanúšikov a mohli sa stretnúť na basketbale, ktorý nám všetkým tak veľmi chýba.

Keď sa 12. marca predčasne skončila sezóna 2019/2020 Slovenskej basketbalovej ligy, Inter ju mal perfektne rozohranú – v predstihu vyhral základnú časť a mieril za svojim desiatym majstrovským titulom (šiestym v ére samostatnosti). Zo dňa na deň bol koniec a všetci, fanúšikovia, hráči, tréneri aj klubový manažment, sme čakali, kedy uvidíme povestné svetielko na konci tunela.

Teraz ho už vidíme! Naša mládež žne medaily na finálových turnajoch a pokiaľ ide o mužský A-tím, blížia sa termíny prípravných stretnutí a 26. septembra by mala odštartovať nová sezóna SBL.

Pokračovať tam, kde sme skončili, nebude jednoduché. Podporiť nás v našom spoločnom úsilí môžete viacerými spôsobmi. Predovšetkým tak, že nás prídete povzbudiť do Eurovia Arény, ideálne že si kúpite sezónnu permanentku (o začatí ich predaja vás budeme včas informovať), alebo sa aspoň pomodlíte, aby sa už nič neskomplikovalo a spolu sme si mohli užívať basketbal tak, ako sme boli zvyknutí v uplynulých rokoch.

Čo dodať? Azda, že tím pod taktovkou nového kouča Alberta Blanca Vilu odohrá svoj premiérový prípravný duel v piatok 21. augusta proti mmcité1 Basket Brno. O štyri dni neskôr, v utorok 25. augusta, privíta BK Olomoucko. V piatok 28. augusta si s rovnakým súperom zmeria sily na jeho palubovke. Aj ďalšie dva duely odohrá Inter v Českej republike: v stredu 2. septembra si zmeria sily s BK JIP Pardubice a na druhý deň s USK Praha. Medzi 10. a 12. septembrom sa Inter predstaví na tradičnom Baťovom pohári vo Svite. Zatiaľ v riešení je súper, s ktorým si to žlto-čierni rozdajú vo štvrtok 17. septembra. Poslednou previerkou pred štartom ročníka 2020/21 by mal byť v sobotu 19. septembra domáci duel proti rakúskemu celku Basket Swans Gmunden.


Zoznam aktualít

Naši partneri