24. kolo: Inter – Lučenec 66:58 článok

Inter Bratislava – BKM Lučenec 66:58

(18:14, 16:15, 16:13, 16:16)

Odkedy sa v novembri vrátil na lavičku tréner Oleg Meleščenko, odohral Inter šesť stretnutí a z toho štyri vyhral. V poslednom vystúpení roka 2020 si po druhý raz v sezóne (zo doterajších štyroch vzájomných zápasov) žlto-čierni poradili s Lučencom držiacim sa na tretej pozícii.

PRVÁ ŠTVRTINA. Lučenčania počas úvodnej desaťminútovky ani raz nevyhrávali, len dvakrát sa im podarilo vyrovnať. Inak tempo diktovali domáci. Vyhrali ju 18:14.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Hostia sa predsa len dostali do vedenia, krátko vyhrávali 24:22 a 25:24, ale Bratislavčania boli lepší a trpezlivejší, mali optickú prevahu, ktorá sa však v skóre odrazila len mierne – na polčas tak odchádzali s vedením 34:29.

TRETIA ŠTVRTINA. Dôležitá bola pasáž krátko po zmene strán, keď interisti potiahli sériu 10:3, po ktorej už mali dvojciferný náskok a ten následne kontrolovali, aj vďaka dobre fungujúcej obrane.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Niežeby Lučenec rezignoval. Naopak, stále sa snažil čosi s výsledkom vymyslieť, ale domáci koncentrovaným výkonom nepustili hostí bližšie ako na 6 bodov a napokon dokráčali k cennému víťazstvu 66:58.

REČ ŠTATISTÍK. Strelecké maximum si utvoril Lautaro López, ktorý sa zastavil na 27 bodoch a pridal k nim aj 8 doskokov a 6 asistencií. Spoľahlivo mu sekundoval Arnas Beručka, autor 19 bodov. Richard Körner prispel 10 bodmi a 7 doskočenými loptami. V štatistikách žiari aj 16 doskokov a 3 bloky Michaela Fuseka. Súperovi sme síce dovolili 14 útočných doskokov, ale celkovo sme ho jasne preskákali 47-33. Zásadný rozdiel bol v streľbe za 2 body: Inter 52% - Lučenec 31%. Neteší 15 stratených lôpt, z ktorých niektoré prišli až príliš ľahkovážne.

ČO ĎALEJ? Prvý zápas v kalendárnom roku 2021 odohráme už v nedeľu 3. januára, keď v dohrávke 15. kola privítame Spišskú Novú Ves. O šesť dní neskôr privítame v Eurovia Aréne MBK Handlová.

INTER: López 27, Beručka 19, Körner 10, Fusek 6, T. Malovec 2 (Galata 2, Randuška 0, Koller 0, M. Malovec 0).

LUČENEC: Murray-Boyles 13, Rób. Rožánek 10, Holloway 9, Hawkins 5, Zorvan 2 (Brown 11, Anikienko 6, Siládi 2, Jackuliak 0).

Tréner: P. Jankovič.

TH: 11/9 – 23/14.

FAULY: 18 – 19.

TCH: 23. tréner hostí.

TROJKY: 18/5 – 20/6.