Aktuality

Všetko alebo nič

Bezprostredne pred vianočnými sviatkami nás čaká ešte jedno vystúpenie. Vo štvrtok od 15:00 vybehneme na palubovku v našom prechodom pezinskom domove, aby sme v priamej konfrontácii o postup vyzvali slovinský Senčur. A je to jednoduchá matematika: kto zvíťazí, je vo štvrťfinále a kto prehrá, v nadnárodnej súťaži skončil.

Slovincov sme už raz zdolali, v novembri sme na ich palubovke zvíťazili 95:74, neboli však v plnej sile (ale to ani my). Dovčera navyše živili nádeje na prvenstvo v B-skupine, keďže v októbri doma vyhrali nad Viedňou 86:67. Lenže v stredajšej odvete vo Viedni triumfovali domáci zverenci Aramisa Nagliča 104:71 a poistili si tak prvú priečku. My a Senčur dnes hráme o druhú. Děčín už dávnejšie stratil šancu kvalifikovať sa do ďalšej fázy.

Slovinskému celku patrí v domácej súťaži priebežná štvrtá priečka, rovnako ako Interu v Niké SBL. A to má o jediný bod a dva zápasy menej ako tretia Ilirija, ktorá bola konkurentom Prievidze v D-skupine a s bilanciou 5-1 ju aj ovládla. Domáci vstúpia do stretnutia po sérii troch výhier v lige, kde naposledy v utorok zdolali majstrovskú Spišskú Novú Ves 88:82.

Zápas so začiatkom o 15:00 by v priamom prenose mala vysielať televízia JOJ Šport.

X

POVEDAL PRED STRETNUTÍM

Edgars JAUMZEMS (asistent trénera Interu): „Senčur je tím, ktorý hrá veľmi rýchly basketbal. Majú dobrých hráčov a vyrovnané mužstvo, kde nik nestrieľa priemerne viac ako 16 bodov. Naozaj vybalansovaný tím. Bude to ozaj náročný súboj. Zrejme nie taký ako prvý, v ktorom sme ich rozbili. Ale vtedy hrali s hráčmi z lavičky, štyria hráči základnej päťky im zostavy. Istotne to teraz bude iný zápas. Ich hviezdy nastúpia a vieme, že kto vyhrá, postupuje do štvrťfinále. Bude to všetko alebo nič. Neviem, ako pozerateľné to bude stretnutie, no dúfam, že v ňom zvíťazíme a pôjdeme ďalej. Musíme sa však súperovi vyrovnať v agresivite. Senčur totiž hrá veľmi agresívnu obranu – agresívnejšiu než na čo sme zvyknutí na Slovensku od našich súperov.“


Zoznam aktualít

Naši partneri