Nevzdali sme sa a napokon sme triumfovali!

MBK HANDLOVÁ – INTER BRATISLAVA 85:93 pp

(24:18, 21:22, 14:16, 20:23 - 6:14)

PRVÝ POLČAS. Obrana Interu v úvode akosi nestíhala. Domáci sa ujali vedenia 9:2, ale žlto-čierni otočili na 10:9. V útoku nehrali zle, avšak v defenzíve to stále nebolo ono. Aj preto prehrali prvú štvrtinu 18:24. V priebehu druhej, v 14. minúte, sa interisti znova ujali vedenia - 30:29. Zakrátko ho stratili, v 18. minúte dokonca prehrávali 35:43 a v 20. minúte aj 37:45. Bratislavčania vďaka dvom trestným hodom Jureho Zubaca a jednému zásahu Džiugasa Slavinskasa znížili na polčasových 40:45.

DRUHÝ POLČAS. Inter po zmene strán konečne dokázal častejšie zastavovať „baníkov“. Pre zmenu mal však vychýlenú mušku, a tak sa s domácimi preťahoval o najtesnejšie vedenie. Do štvrtej periódy vstupoval so stratou 56:59. V nej po celú dobu vyhrávali domáci. V 38. minúte sa odpútali na 75:69. Trevor Blondin s Džiugasom ale v predposlednej minúte priblížili Inter na nádejných 73:75. Domáci Jordon Talley netrafil, hostia doskočili, ale vzápätí aj stratili loptu a po ich faule sa 20 sekúnd pred koncom „baníci“ dvoma šestkami odpútali na 77:73. Blondin po timeoute vykresal iskru nádeje, keď 13 sekúnd pred klaksónom trojkou znížil na 76:77. Interisti vzápätí faulovali a Talley sa nemýlil – 79:76. Len trojka mohla Bratislavčanov zachrániť. Mali na ňu zhruba desať sekúnd. Džiugas, ktorý mal dovtedy spoza oblúka bilanciu 4/1, vzal zodpovednosť na seba a jeho ťažká strela si našla cestu do koša!

PREDĹŽENIE. Začalo sa za stavu 79:79 a súperi sa sprvoti preťahovali. Inter však z 81:82 otočil na 87:82 a položil základy svojho víťazstva. Dianie potom s prehľadom kontroloval a napokon vydrel cenné víťazstvo v zápase, ktorý sa nevyvíjal podľa jeho predstáv a v závere riadneho hracieho času sa už zdal stratený.

REČ ŠTATISTÍK. Džiugas Slavinskas potiahol Inter 28 bodmi a 9 doskokmi. Trevor Blondin mu sekundoval 22 bodmi a rovnako 9 doskokmi. Jure Zubac a Michael Fusek dosiahli double-double: prvý menovaný za 17 bodov a 11 doskokov (z toho 7 útočných), druhý za 15 bodov a 14 doskokov. Za zmienku stojí aj fakt, že kým v riadnom hracom čase dosiahol Timo Malovec iba 4 body, v predĺžení ich pridal 5, vrátane možno kľúčovej trojky... Z hry Inter strieľal o málo nepresnejšie než jeho súper, bol však úspešnejší z čiary trestných hodov... Domácich sme preskákali 50-40 (na útočné doskoky 17-10)... mali sme len 10 strát (rovnako ako Handlová), ale tiež len 12 asistencií (domáci 17), keď sa pomerne skoro dostal do problémov s faulmi náš jediný klasický rozohrávač, 18-ročný Maťo Koller... Ivan Gandia-Rosa, hoci pre zranenie už do diania nezasiahne, je s priemerom 19,9 bodu naďalej najlepším strelcom Niké SBL. Džiugas je druhý, s priemerom o 0,2 bodu nižším. V TOP 20 je na 11. mieste s priemerom 16,6 bodu na zápas Trevor Blondin a na 15. mieste Jure Zubac s 15,9 bodmi.

ČO ĎALEJ? Štvrtý zápas v priebehu siedmich dní odohráme už v stredu na palubovke nebezpečného Lučenca. Cez víkend si azda trocha oddýchneme a potom budúcu stredu ešte vycestujeme do Prievidze. V poslednom zápase základnej časti privítame v sobotu 19. marca doma, v Pezinku, basketbalistov Handlovej.

HANDLOVÁ: Abram 20, Čekovský 15, Kinney 10, Mrviš 11, Milivojevič 0 (Talley 13, Skvašík 9, Riak 7).

Tréner: D. Rakočevič.

INTER: Slavinskas 28, Blondin 22, Zubac 17, Fusek 15, M. Koller 2 (T. Malovec 9, Orihel 0, D. Koller 0).

TH: 26/17 – 29/24.

FAULY: 23 – 20.

5 FAULOV: 39. Kinney, 40. Talley - 40. M. Koller.

TCH: 33. Slavinskas.

TROJKY: 24/6 – 27/7.

DIVÁCI: 200.

ROZHODCOVIA: Zubák, Kukelčík, Kurpaš.

POVEDALI PO STRETNUTÍ (podľa basketliga.sk)

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Handlovej): „Myslím si, že sme nehrali zlý zápas, no nezvládli sme jeho záver. V predĺžení sme nemohli udržať vyrovnané skóre, kvôli fyzickej aj mentálnej únave. Zas sa opakujú rovnaké veci, ako v predchádzajúcich zápasoch. Nerozmýšľame, v obrane si nevypomáhame ako treba a v útoku taktiež volíme zlé rozhodnutia. Videli sme dobrý a kontaktný zápas, ktorý sme mali vyhrať. Máme len dva dni, aby sme sa spamätali. V ďalších dvoch zápasoch hostíme Prievidzu a Levice. Sme v ťažkej situácii, v ktorej nám nik nepomôže a z ktorej sa musíme dostať sami.“

Edgars JAUNZEMS (asistent trénera Interu): „Aj keď sme nehrali dobre v obrane, predviedli sme výborný tímový výkon. Dokázali sme v samom závere strhnúť víťazstvo na našu stranu a to nás samozrejme veľmi teší. Za posledných päť dní sme odohrali tri zápasy a v stredu nás čaká ďalší. Musíme si preto oddýchnuť a dobre sa naň pripraviť.“