Aktuality

Vicemajstrovi máme čo vracať...

Len dvaja súperi v doterajšom priebehu sezóny dokázali zdolať Inter. Zhodou okolností, boli to majstrovské Levice a vicemajstrovský Lučenec. Kým úradujúcemu šampiónovi sme to už stihli vrátiť a po minulotýždňovom víťazstve 75:70 sme ho vystriedali na prvej pozícii, Lučenec príde na rad až teraz. Sily si s ním zmeriame v sobotu 3. decembra od 17:00, doma, v športovej hale na Vietnamskej ulici v Bratislave.

Inter aktuálne ťahá sériu šiestich ligových víťazstiev v rade, keď naposledy v stredu otočil nepriaznivo sa vyvíjajúci súboj v Prievidzi a napokon vyhral 80:76. Posledné ligové vystúpenie perfektne vyšlo aj nášmu najbližšiemu súperovi: Lučenec triumfoval v Handlovej 100:77. Aj preto neprekvapujú slová trénera žlto-čiernych Danila Rakočeviča: „Určite nás čaká nebezpečný súper, ktorý v stredu v Handlovej vyhral veľmi ľahko. Zdvihol si náladu aj sebavedomie pred stretnutím s nami. Nezabúdajme, že je to súper, ktorý vyhral v Leviciach. Tam nevyhráva hocikto... Platí teda to, čo v iných ťažkých zápasoch, že ak zo seba nevydáme maximum, alebo nepridáme ešte aj čosi navyše, nemáme príliš šancu zvíťaziť. Preto by sme radi nastúpili s plnou energiou hneď od začiatku a odohrali štyridsať minút dobrého basketbalu. Samozrejme, cieľom sú víťazstvá, ale stále hovoríme, že dôležité je dať do toho maximum, odovzdať v útoku aj obrane všetko, čo chceme a na čom pracujeme. Aj keď sa do našej malej haly nezmestí veľa ľudí, dúfam, že zaplnia tribúny ako naposledy proti Leviciam, pretože chalani si zaslúžia tú podporu.“

Do hlavného mesta sa v sobotu vráti aj jedna z legiend Interu, avšak niekdajší výborný rozohrávač Nenad Miloševič bude tento raz stáť na opačnej strane, keďže v priebehu sezóny ako hlavný kouč prevzal práve Lučenčanov. Na ich lavičke stál už 15. októbra, keď v rámci 4. kola Niké SBL zdolali interistov šťastnou trojkou v úplnom závere 78:75. Bola to druhá a zatiaľ posledná prehra aktuálneho lídra.


Zoznam aktualít

Naši partneri