FIBA Europe Cup: Inter – Leiden 78:88

Inter Bratislava – Zorg en Zekerheid Leiden 78:88

(18:20, 18:26, 23:12, 19:30)

Inter pred svojim piatym vystúpením v sezóne 2019/2020 Európskeho pohára FIBA vedel, že ak holandský Leiden zdolá o viac ako trinásť bodov, zaistí si postup do ďalšej fázy. Ak vyhrá o menej, o všetkom sa rozhodne v záverečný hrací deň, ktorý je na programe budúcu stredu. Ak by však žlto-čierni prehrali, ich šance by klesli kamsi k nule. S týmto vedomím vybehli na palubovku ich domovskej Eurovia arény.

Inter vtrhol do stretnutia šnúrou 7:0 a smečom Funderburka zavŕšil sériu 13:2. Lenže hostia po timeoute zmenili obranu, zjednodušili útok a potiahli šnúru 11:0, ktorou vyrovnali na 13:13. Keďže Inter v tejto fáze zahodil azda aj to, čo sa zahodiť ani nedá (vrátane 5 zo 6 trestných hodov), prehral prvú štvrtinu 18:20. Do druhej časti vtrhli domáci agresívnejšie a znova sa ujali vedenia (23:20), ale zakrátko Leiden opäť vyrovnal (25:25), navyše Bratislavčania prišli o zraneného Alcegaira. Chyby a nepresnosti Interu posadili Holanďanov na koňa a tí si pred prestávkou vypracovali náskok 46:34, z ktorého Körner ukrojil na polčasových 36:46.

Po zmene strán interisti bránili s oveľa väčšou intenzitou, zvlášť príchod Kozlíka a jeho dve trojky im dodali energiu, získavali druhé šance po útočných doskokoch, a tak sa prebojovali do vedenia 59:54. Z neho však hostia ešte v tretej časti čosi „odhrýzli“, a tak sa do záverečnej periódy išlo za stavu 59:58. V nej to bol spočiatku boj o každý kôš, no keď Inter potreboval skórovať, tak mu to práve nešlo, čo Leiden využil, aby v 34. min odskočil na 63:69. Práve tento rozdiel sa ukázal ako kľúčový, v 38. min natiahli hostia svoje vedenie na 78:69 a hoci interisti bojovali až do konca, prehru 78:88 už neodvrátili.

Z interistov sa strelecky najviac darilo Leemu Skinnerovi, autorovi 17 bodov. Michal Baťka pridal 13 a Kenney Funderburk 11 bodov. Na 10 bodoch sa zastavil Marek Kozlík.

Najbližšie sa interisti predstavia v Lučenci, kde ich v sobotu čaká zápas 12. kola Slovenskej basketbalovej ligy. Svoje účinkovanie v A-skupine Európskeho pohára FIBA zavŕšia zverenci trénera Aramisa Nagliča v stredu 27. novembra, keď doma privíta Benficu Lisabon.

INTER: Skinner 17, Baťka 13, Funderburk 11, Bulatovič 6, Abrhám 3 (Kozlík 10, Bubalo 7, Körner 5, Alcegaire 3, Ihring 3).

Tréner: A. Naglič.

LEIDEN: De Jong 23, Williams 18, Persons 17, Huggins 11, Pašalič 10 (De Randamie 5, Ververs 4).

Tréner: R. Franke.

TH: 19/10 – 20/19.

FAULY: 22 – 18.

5 FAULOV: 39. Baťka.

TROJKY: 29/6 – 20/7.

DIVÁCI: 700.

ROZHODCOVIA: Attard (ITA), Gracin (CRO), Giovanetti (ITA).

POVEDAL PO ZÁPASE

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Rozhodla individuálna kvalita hráčov, špeciálne De Jonga a Persona, ktorí odohrali skvelý zápas a tiež naša nízka úspešnosť streľby za tri body. Keď hráte doma, mala by to byť vaša zbraň. Vôbec nám nepadali ľahké strely.“