FIBA Europe Cup: Inter – Benfica 91:95

Inter Bratislava – Benfica Lisabon 91:95

(24:20, 22:24, 26:25, 19:26)

Úspech či neúspech, interisti vedeli, že lepšie ani horšie ako na tretej pozícii v A-skupine Európskeho pohára FIBA už skončiť nemôžu. Ich postupové nádeje, žiaľ, definitívne pochovala minulotýždňová domáca prehra s Leidenom (78:88). Napriek tomu svoje záverečné vystúpenie na európskej scéne v ročníku 2019/2020 nechceli vypustiť. Napokon, každý dobrý výsledok slovenského mužstva v pohárovej Európe sa počíta.

Domácim patrila prvá desaťminútovka (24:20). A patril im aj úvod druhej časti, keď dokázali opakovane zastavovať súpera a postrážiť si obranný doskok. Po Körnerovom koši odskočili na 29:20 a naďalej udržiavali súpera na dištanc. Dôrazná hra však spôsobila, že interisti rýchlo, už v 15. min nazbierali päť faulov a Lisabončania sa tak dostávali po každom faule na čiaru trestných hodov, čo náležite využívali. V 39. min sa tak Lisboa – symbolicky šestkou – postaral o vyrovnanie 44:44. Bulatovič však po dravom prieniku stanovil polčasové skóre 46:44.

Po zmene strán sa Inter opakovane odpútal na sedembodový rozdiel (53:46 a 59:52), znova sa však už po piatich minútach dostal do problémov s faulmi, čo 27-násobnému portugalskému šampiónovi náramne hralo do karát. Napriek tomu, Bratislavčania si držali odstup, po koši Körnera odskočili na 9-bodový rozdiel 64:55 a o čosi neskôr bolo aj 69:60. Hostí držal v hre najmä mohutný Coleman, v 29. min sa dokonca ujali vedenia 69:68. Po tridsiatich minútach svietil na ukazovateli stav 72:69 pre Inter. V úvode záverečnej časti sa o rozruch postarali rozhodcovia, keď domácim odpískali za minútu a pol štyri fauly, vrátane diskutabilnej technickej chyby pre kouča Nagliča. Po ďalšej minúte mali faulov už päť a hostia znova výhodu. Interisti hnaní publikom však cítili šancu. Tá naberala čoraz reálnejšie kontúry – v 34. min viedli 84:76. V 37. však Lisabončania otočili na 87:85 a začalo sa preťahovanie o každý bod. Z neho vyšli víťazne hostia, ktorí si tak zabezpečili konečnú prvú priečku v skupine. Žlto-čierni tak zakončili svoje účinkovanie v Európskom pohári FIBA s bilanciou 2 víťazstvá – 4 prehry a obsadili spomínanú tretiu priečku.

Najlepším strelcom z radov bratislavského klubu bol 23-bodový Michal Baťka. Na 14 bodoch sa zastavil Lee Skinner, 12 pridal Mário Inhring a 11 David Abrhám.

Najbližšie sa interisti v sobotu predstavia v Komárne, budúcu stredu cestujú do Handlovej a doma ich uvidíme až na Mikuláša, keďže 6. decembra si v Eurovia aréne zmerajú sily so Žilinou.

INTER: Baťka 23, Skinner 14, Abrhám 11, Bulatovič 7, Funderburk 6 (Ihring 12, Körner 9, Alcegaire 6, Bubalo 2, Kozlík 1).

Tréner: A. Naglič.

BENFICA: Coleman 22, Silva 11, Hallman 9, Gomes 9, R. Lisboa 6 (Hollis 23, Ireland 13, McGhee 2, Murry 0).

Tréner: C. Lisboa.

TH: 31/26 – 36/32.

FAULY: 30 – 24.

5 FAULOV: 31. Bubalo, 40. Bulatovič – 36. Silva.

TCH: 31. tréner domácich.

TROJKY: 24/13 – 26/7.

DIVÁCI: 550.

ROZHODCOVIA: Horozov (Bul.), Männiste (Est.), Velikov (Bul.).

POVEDAL PO ZÁPASE

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Som hrdý na mojich hráčov. Odohrali sme dosť dobrý zápas, najmä útočne. V obrane sme mali problémy s ich atleticizmom. Je tu rozdiel v kategórii tímov. Dúfam, že zranenia Ihringa a Abrháma nebudú vážne, lebo nás čaká veľa ťažkých zápasov v lige. Európu opúšťame so zdvihnutými hlavami a budeme sa maximálne sústrediť na domácu SBL.“