Aktuality

Mladší žiaci s výhrou na BSC JUB CUP

Štvrtý ročník medzinárodného turnaj BSC JUB CUP 2019 opäť hostila športová hala Domkárska a družstvo BSC Bratislava. Pred našimi mladšími žiakmi boli dokopy tri zápasy. V prvom piatkovom zápase sme nastúpili proti tímu KK Petrovgrad. Už úvodné minúty naznačili ako sa bude scenár tohto duelu vyvíjať. Stav 15-0 po prvej desaťminútovke dal žltočiernym dostatočné sebavedomie, aby si v pohode dokráčali za svojim prvým víťazstvom na turnaji. Súperovo konto sme zaťažili 73 bodmi, zatiaľ čo Petrovgrad dokázal nastrieľať len 12. Do zápasu zasiahli všetci chlapci na súpiske.

V úvodný hrací deň sme nastúpili aj proti domácemu družstvu BSC Bratislava. V dych berúcej atmosfére, ktorú vytvorili rodičia či už našich chlapcov, alebo súperových sme od začiatku bojovali o každú jednu loptu. Prvých desať minút zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu keď ani jeden celok si nevedel vypracovať dostatočný náskok. Prvá štvrtina sa tak skončila vyrovnaným skóre 12-12. V druhej desaťminútovke sme lepšie začali my, keď sa nám podarilo vypracovať si pár pekných akcií, vďaka ktorým sme vyhrali druhú časť hry 9 bodovým rozdielom. BSC však nemalo v úmysle darovať nám výhru zadarmo. V tretej  štvrtine zatlačili v obrane, čo viedlo k našim stratám lôpt a hlavne strate koncentrácie. Tréner Rosival nabádal svojich zverencov k lepšej útočnej fáze a hlavne obrannom doskoku, kde si BSC dokázalo vytvárať druhé šance. Domácemu celku sa podarilo stiahnuť naše vedenie na 7 bodov, čo znamenalo, že pred poslednom štvrtinou bolo všetko otvorené. Na posledné dejstvo sme nastúpili ako vymenení. Naša obrana pracovala na 100%. BSC nevedelo nájsť spôsob ako ju prekonať. Zatiaľ čo my sme postupne zvyšovali svoje vedenie, ktoré sa zastavilo na čísle 17. Skóre 35-52 znamenalo aj druhú výhru pre našich na tomto turnaji.

Na sobotný duel sme nastúpili v dobrej nálade a s cieľom pripísať si aj tretiu výhru, ktorá by nám zabezpečila aj celkovú výhru na turnaji.  Do zápasu proti chorvátskemu celku ŠK Zadar sme vstúpili bravúrne, keď sme sa ujali vedenia 9-0. V tomto tempe hry sme pokračovali počas celej prvej štvrtiny, ktorú sme nakoniec vyhrali 20-11. V druhom dejstve sa priebeh duelu postupne vyrovnal. Tento scenár pokračoval aj počas tretej štvrtiny. Pred poslednou desaťminútovkou sme mali vytvorený sľubný 8 bodový náskok. Zadar sa však nevzdával a vytiahli na nás obranu po celom ihrisku. My sme však na túto situáciu boli pripravení a skúsene si pripisovali ďalšie body na naše konto. Zápas sme nakoniec doviedli do víťazného konca. Po poslednom hvizde rozhodcu sme mali na konte tri výhry, ktoré znamenali aj prvú priečku a víťazstvo na turnaji BSC JUB CUP 2019.

Marko Mocinec spolu s Brunom Randuškom si vďaka svojím výkonom zabezpečili účasť v Allstar výbere. MVP celého turnaja sa stal Martin Minarovjech.

BSC Bratislava – BK Inter Bratislava 35 – 52
(12-12, 6-15, 15-12, 2-11)