Jedna trojka zmarila rodiaci sa postup

INTER BRATISLAVA – KK ŠENČUR GGD 101:105 pp

(19:24, 25:16, 24:25, 21:24 – 12:16)

Inter bol blízko-blízučko k víťazstvu, ktoré by ho posunulo do štvrťfinále Alpsko-jadranského pohára. Delilo ho doslova pár sekúnd a azda jedna dobre zahraná obrana, avšak na oblúku trestuhodne neubránil Jana Rebeca, ktorý poslal súboj do predĺženia. A v ňom Bratislavčania tesne prehrali.

PRVÝ POLČAS. Hostia sa rýchlo a pomerne ľahko dostali do dvojciferného vedenia 17:6, avšak to bol pre domácich budíček. Nielen, že sa Slovincom herne vyrovnali, počas druhej štvrtiny ich začali mierne prevyšovať prakticky vo všetkých herných činnostiach, a tak periódu vyhrali 25:16 a prvý polčas 44:40.

DRUHÝ POLČAS. Po zmene strán sa Inter odpútal na 53:44, no po krátkom výpadku viedol po 25. minútach už iba 55:53. Súperi sa potom vystriedali vo vedení, ale Bratislavčania mali mierne navrch, a tak pred štvrtou periódou vyhrávali 68:65. Boj pokračoval. Zlomové okamihy prišli v poslednej polminútovke. Timo Malovec, ktorému sa dovtedy vôbec nedarilo, trafil 18 sekúnd pred koncom potenciálne víťaznú trojku na 89:86. Slovinci si vzali oddychový čas, po ktorom vhadzovali na našej polovici. Stačilo nám neinkasovať trojku. Miesto toho, aby sme strelca na perimetri zdvojili, alebo faulovali pred streľbou, dovolili sme Rebecovi strelu, ktorou vyrovnal na 89:89. Inter mal príležitosť posledného útoku, na ktorý mu zostávalo zhruba desať sekúnd. Nielen, že ju nevyužil, ale ešte aj stratil loptu a mohol prehrať (predtým takmer vyhratý súboj) už v riadnom hracom čase.

PREDĹŽENIE. V predĺžení bolo cítiť únavu našich opôr i skutočnosť, že ešte v 36. minúte po pomerne prísne odpískanom prerážaní sa s piatimi faulmi z ihriska porúčal Jure Zubac. Hostia tak získali navrch a hoci interisti bojovali, nešťastnú prehru odvrátiť nedokázali.

REČ ŠTATISTÍK. Strelecky sa utrhol Džiugas Slavinskas, ktorý sa zastavil na 33 bodoch, ku ktorým pridal aj 8 doskokov a 6 asistencií. Jure Zubac prispel 21 bodmi. Ivan Gandia-Rosa zaznamenal double-double za 17 bodov a skvelých 15 asistencií. Trevor Blondin sa zastavil na 16 bodoch... Marek Orihel stihol za 10 minút prispieť 8 bodmi... Prehrali sme na doskoky 33-41, ale vyhrali na útočné 12-10... Mali sme viac asistencií (26-22) a podstatne menej strát (9-6)... Vo vedení sme boli necelých 17 minút, náš súper vyše 20.

ČO ĎALEJ? V Alpsko-jadranskom pohári už nič. Naše účinkovanie sme ukončili s bilanciou 2-4, ktorá nám v základnej B-skupine stačila na nepostupovú tretiu pozíciu za Viedňou (5-1), Šenčurom (3-3) a pred Děčínom (2-4). Ďalej teda pokračujeme už len v Niké Slovenskej basketbalovej lige a azda sa dostaneme ku slovu aj v Slovenskom pohári. Do konca kalendárneho roka odohráme len jediný duel, keď sa 29. decembra predstavíme v Leviciach na pôde aktuálneho lídra. Doma, v Pezinku, by sme mali hrať najbližšie 5. januára, keď privítame nebezpečný BKM Lučenec.

INTER: Slavinkas 33, Zubac 21, Gandia-Rosa 17, Blondin 16, T. Malovec 6 (Orihel 8, M. Malovec 0).

ŠENČUR: Rebec 30, Rizvič 21, Ahmedovič 20, Ozegovič 9, Rojc 9  (Martinčič 12, Malovčič 4, Tešič 0, Daneu 0).

POVEDALI PO STRETNUTÍ

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu): „Rozhodla hlavička. Oni mali celý mančaft. Jasne, že zápas vo Viedni včera pustili, lebo sa rozhodovalo dnes. Kto vyhrá, postupuje. Keď sa pozrieme na čísla, jednoznačne sme prehrali na doskoky, ale hrali sme veľmi dobre – máme 26 asistencií, len 9 strát. Chýbali nám ale ešte agresívnejší hráči. Čo povedať? Som vďačný, že chalani bojovali až do konca.“

Trevor BLONDIN (hráč Interu): „Fajn zápas. Oba tímy bojovali, hrali hore-dole. Stretli sa dvaja dobrí súperi. Mali miernu výškovú prevahu, takže pod košom nás trocha bili. V závere sme boli možno aj mierne unavení, a tak sme nepremenili dostatok striel, aby sme zvíťazili.

Miljan PAVKOVIČ (tréner Šenčura): „Bol to veľmi dôležitý súboj pre obe družstvá. Na konci rozhodli hráči z lavičky. Náš súper hral tiež veľmi dobre a rovnako aj on by si zaslúžil vyhrať, ale mali sme viac šťastia a ukázali sme naše skúsenosti, vďaka čomu sme zvíťazili.“

Ramo RIZVIČ (hráč Šenčura): „Veľký zápas pre nás. Potrebovali sme víťazstvo a dosiahli sme ho. Sme vo štvrťfinále!“