37. kolo: Levice – Inter 82:66

Levickí Patrioti – Inter Bratislava 82:66

(25:22, 21:13, 20:10, 16:21)

Inter už v Leviciach v aktuálnej sezóne zvíťazil, lenže 27. decembra bol vo výbornej forme, veľkej hernej pohode a nechýbal mu Michael Fusek. Teraz „Fuso“ aj s Jaroslavom Musilom absentovali. Domáci Patrioti tak s prehľadom dosiahli dôležité víťazstvo, ktoré ich definitívne posunulo do semifinále Niké SBL. Inter si zahrá vo štvrťfinále, pričom sa bude vo zvyšných dvoch stretnutiach základnej časti snažiť udržať si tretie miesto.

PRVÁ ŠTVRTINA. Dvakrát Levičania vyhrávali o 7 bodov, no Inter po desiatich minútach zaostával iba o jediný (trojkový) kôš 22:25. To nebolo zlé.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Inter sa presadzoval len prácne, niekedy jeho ofenzíva pôsobila komplikovanie, domáci sa postupne odpútali na dvojciferný rozdiel a na prestávku odchádzali s vedením 46:35

TRETIA ŠTVRTINA. Azda aj únava z nabitého programu a oklieštená zostava zapríčinili, že Bratislavčania po zmene strán nemohli pomýšľať na zvrat. Naopak, Patrioti kontrolovali hru, na konci periódy sa odpútali až na 66:45 a o víťazovi nebolo najmenších pochýb.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. V 34. minúte po smeči Viktora Juríčka prehrával Inter už o 25 bodov 48:73, no v závere dokázal ešte skorigovať. Štvrtinu síce vyhral 21:16, ale celý duel prehral 66:82.

REČ ŠTATISTÍK. Len 8 asistencií si rozdali interisti, kým domáci 21 – aj to o čomsi svedčí... Levice mali navrch azda vo všetkých relevantných štatistických ukazovateľoch, napríklad v doskokoch 44:33... Najviac bodov, rovných 20, dosiahol Arnas Beručka. Lautaro López k 18 bodom pridal 9 doskokov a 4 asistencie. Kapitán Richard Körner prispel 15. Za zmienku stojí aj 9 doskočených lôpt Duka Sheltona.

ČO ĎALEJ? V stredu nás čaká dôležitý súboj o tretiu priečku, keď v Eurovia Aréne privítame Iskru Svit. Základnú časť uzavrieme v sobotu domácim súbojom s BC Prievidza.

LEVICE: Wade-Chatman 19, Bojanovský 13, Abrhám 7, McCallum 6, Krajčovič 2 (Volárik 11, Juríček 10, Černokojev 6, Bachan 5, Danielič 3, Adámik 0, Chaban 0).

Tréner: M. Madzin.

INTER: Beručka 20, López 18, Körner 15, M. Malovec 3, Galata 0 (Shelton 6, Randuška 4, Koller 0, Boros 0, Borodovčák 0, T. Malovec 0).

TH: 15/10 – 22/12.

FAULY: 27 – 20.

5 FAULOV: 36. Juríček.

TROJKY: 24/10 – 25/8.