Aktuality

Kedy sa bude hrať na Pasienkoch?

Je smutnou vizitkou nášho hlavného mesta, že je v ňom kvalitných moderných športovísk, ktoré môžu hostiť medzinárodné stretnutia, ako šafranu. Nielen slovenský basketbal, ale aj ďalšie palubovkové športy potrebujú dôstojný stánok. O to väčšie očakávania sa spájajú so zrekonštruovanom halou na Pasienkoch. Podľa pôvodných predpokladov mala už v týchto týždňoch a mesiacoch opäť slúžiť verejnosti.

Pasienky sú odnepamäti domovskou arénou Interu, historicky najúspešnejšieho tuzemského mužského basketbalového klubu. Boli tiež dejiskom celého radu významných športových podujatí, ale aj koncertov a spoločenských akcií. Posledné domáce stretnutie tam však žlto-čierni odohrali ešte počas play-off covidom poznačeného ročníka 2020/21. Ďalšie zatiaľ nepridali, aj keď plánovali, že z „exilu“ v telocvični na Vietnamskej ulici sa do haly Národného basketbalového centra vrátia možno už pred štartom aktuálneho ročníka. Zatiaľ sa tak nestalo aj napriek tomu, že už na konci leta sa aj novinári v rámci jedného tlačového brífingu mohli presvedčiť, že hala je prakticky dokončená. Dosiaľ však čaká na kolaudáciu.

Dôvody, prečo sa Pasienkoch zatiaľ nehrá, objasňoval pre televíziu TA3 a Denník Šport Michal Ondruš, nový prezident Slovenskej basketbalovej asociácie a zároveň generálny manažér Interu: „My sme boli ešte v lete presvedčení, že aktuálny ročník už začneme v zrenovovanej hale na Pasienkoch. Žiaľ, dlhé mesiace bojujeme s úradmi a schvalovačkami. Kolaudujeme už od júna a ja verím, že sa pomalými krokmi blížime k úspešnému záveru a azda na prelome rokov alebo v novom roku by to už mohlo byť.“

Michal Ondruš, ktorý manažoval aj samotnú rekonštrukciu ikonickej „Inter haly“, stojacej na križovatke Trnavskej a Bajkalskej ulice už od roku 1961, zároveň vyjadril nádej, že v novom roku, azda hneď v januári, sa na starú známu adresu vráti nielen basketbal: „Pevne verím, že áno. A nejde iba o basketbalové majstrovské zápasy, ale o športovú halu, ktorá má slúžiť na viaceré podujatia. Nielen športové. O halu je veľký záujem. Mne je naozaj už aj trápne hovoriť o nejakých termínoch, lebo každý týždeň, každý mesiac hovoríme, že už to bude, už to bude. Ale ako som povedal, troška sa posúvame a verím, že už to úspešne dobojujeme.“

Všetko teda nasvedčuje, že zostávajúce domáce ligové stretnutia v tomto kalendárnom roku odohrá Inter ešte v spomínanej hale na Vietnamskej ulici na Trnávke. Postupne tak bude v telocvični s oficiálnou kapacitou 120 divákov hostiť ešte aj Komárno (16. decembra), Svit (23. decembra) a Lučenec (30. decembra). 

X

X

X

Článok pôvodne vyšiel v denníku Šport. Ďakujeme za súhlas so šírením.


Zoznam aktualít

Naši partneri