Aktuality

Štvrťfinále 1: Inter – SNV 109:65

BK INTER BRATISLAVA (1.) – BK 04 AC LB SPIŠSKÁ NOVÁ VES (8.) 109:65

(36:18, 19:11, 31:20, 23:16)

STAV SÉRIE 1:0

Interisti vstupovali do stretnutia vedomí si, akým nepríjemným súperom vedia Spišiaci byť, keď dostanú čo len trocha priestoru. Napokon, presvedčili sa o tom pred deviatimi dňami, keď vzájomný duel v rámci predposledného kola základnej časti zlomili až v závere. Tento raz bolo ale všetko inak.

Bratislavčania vybehli na súpera s energiou i dôrazom a než sa hostia stihli spamätať, prehrávali 0:13. Inter nepoľavoval, a tak po piatich minútach vyhrával 20:10, po desiatich už 36:18. Presne takto nejako si to kouč Naglič predstavoval a presne takto to chcelo vidieť publikum v športovej hale na Pasienkoch, ktorá po novom nesie názov Eurovia Aréna. Späť k dianiu na palubovke: aj v druhej desaťminútovke Inter pozorne bránil, ustrážil si doskakovanie pod svojim košom, včas zachytával pohyb hosťujúcich hráčov a dovoľoval im len minimum streleckých pozícii. Túto časť vyhral 19:11 a na prestávku tak odchádzal za stavu 55:29.

O víťazovi nebolo pochýb. Otázna bola iba výška konečného skóre. Tretiu periódu vyhrali interisti 31:20 a do záverečnej časti tak vystupovali s vedením 86:49. Stovku prekonal Kuffa, ale ani to nebolo všetko: tesne pred koncom narástol rozdiel na 44 bodov, keď na tabuli svietilo skóre 109:65. Tento stav bol nakoniec stavom konečným. Interisti tak na jednotku splnili úlohu, keď dokázali do play-off vstúpiť pohodlným víťazstvom, čo bola pre nich ako najvyššie nasadený tím vyslovene povinnosť a zároveň podať dominantný výkon, od ktorého by sa mohli odraziť do ďalších bojov.

Strelecky sa najviac darilo Arikovi Smithovi. Na to, aby dosiahol 21 bodov mu stačilo odohrať necelých 19 minút. Tréner Aramis Naglič však vzhľadom na vývoj duelu mohol šetriť aj ďalšie opory. Lee Skinner, čerstvo vyhlásený za hráča mesiaca v SBL, si za 17 minút pripísal 14 bodov, Andrej Kuffa za 10 minút zas prispel 13 bodmi. Rovnakým počtom bodov sa na víťazstve podieľal aj David Abrhám. Marek Kozlík pridal 12 a Tomáš Mrviš 10 bodov. Za zmienku stojí aj 9 bodov Michala Baťku: potreboval odohrať iba čosi vyše 7 minút a trikrát vystreliť na kôš spoza trojkového oblúka.

Žlto-čiernych najbližšie čaká pokračovanie série na Spiši, kde sa predstavia v stredu. Dianie sa potom opäť presťahuje do Bratislavy, tretí zápas sa v Eurovia Aréne bude hrať v sobotu 13. apríla.

INTER: Smith 21, Skinner 14, Abrhám 13, Baťka 9, Kinney 8 (Kuffa 13, Kozlík 12, Mrviš 10, Fusek 5, Perkovič 2, Barač 2, Páleník 0).

Tréner: A. Naglič.

SNV: Presutti 19, Juríček 16, Majerčák 7, Florveus 5, Rocca 4 (Antoni 11, Rákai 3, Židzik 0, Krajňák 0).

Tréner: E. Korfanta.

TH: 18/14 – 25/18.

FAULY: 21 – 19.

TROJKY: 31/13 – 21/3.

DIVÁCI: 450.

ROZHODCOVIA: Fuska, Doušek, Turčin.

POVEDALI PO ZÁPASE

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Pomohol nám aj minulý zápas. Teraz sme nedovolili útočný doskok, nedovolili sme ľahké body z tranzície – to je kľúč k Spišskej. Musím gratulovať chlapcom, aj lavička reagovala výborne. Nemali sme Bulatoviča, Mrviš odohral výborne v úlohe playmakera. A tým to je. Ale prvý zápas sa skončil, ideme sa pripraviť na ďalší, ktorý bude určite iný. V play-off je to vždy tak, že každý zápas býva iný a my vieme, čo nás čaká v Spišskej.“

Andrej KUFFA (hráč Interu): „K zápasu sme pristúpili oveľa zodpovednejšie. V predošlom vzájomnom stretnutí to bolo také, že sme sa nevedeli dočkať play-off. Konečne je tu a konečne to vyzeralo tak ako to vyzerať má. Sme radi, že sme vyhrali takým rozdielom, ale v Spišskej to bude iný zápas a my sa naň musíme koncentrovať.“

Erich KORFANTA (tréner SNV): „Nie je veľmi čo hodnotiť, skóre hovorí jasnou rečou. Samozrejme, v play-off sa už nehrá na to, či je víťazstvo také alebo také. Je to jeden bod, hrá sa na tri víťazné zápasy. Inter na nás nastúpil v úplne inom rozložení než minulý týždeň. Hral vynikajúco, omnoho, ale omnoho, rýchlejšie. Hral agresívnu obranu. My sme nemali na jeho polovici miesto, absolútne vytláčal našich krídelníkov z pozícií. Interisti boli na nás vynikajúco pripravení a tá rýchlosť, v akej hrali, bola pre nás neúnosná.“Zoznam aktualít

Naši partneri