13. kolo SBL: Svit – Inter 89:94

Iskra Svit – Inter Bratislava 89:94

(24:30, 20:13, 17:21, 28:30)

Keď sme pred dvomi týždňami bojovali vo Svite s domácou Iskrou o štvrtú priečku, prehrali sme tesne 89:93. Po dvoch týždňoch Inter cestoval pod Tatry opäť a reparát zložil na výbornú. Zvíťazil 94:89 a vďaka tomu, že s Iskrou má pri rovnakej bilancii 11-11 lepšie vzájomné zápasy (3-1), posunul sa práve na štvrtú pozíciu.

PRVÁ ŠTVRTINA. Od začiatku sa hrala otvorená partia, súperi sa prestriedali vo vedení, Inter v 7. minúte odskočil na 27:18 a hoci jeho náskok ďalej nenarastal, úvodnú štvrtinu vyhral 30:24.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Znova sa potvrdilo, že Sviťanom vyhovujú prestrelky a keď Inter niekoľkokrát zaváhal v koncovke, domáci z 26:34 šnúrou 10:0 otočili a viedli 36:34. Polčas vyhrali 44:43.

TRETIA ŠTVRTINA. Fusek prinavrátil Interu vedenie 45:44 a boli to Bratislavčania, kto mal v ďalších minútach navrch. Prevzali iniciatívu a hoci sa nedokázali odpútať na dvojciferný rozdiel, stále sa držali mierne pred súperom. V tejto fáze im celkom dobre fungovala defenzíva.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Záverečná časť sa opäť zmenila na prestrelku. Domácich v 33. minúte poslal do vedenia 69:68 Jakub Mokráň a 76:75 viedli aj v 35. minúte po trestnom hode DeSeana Parsonsa. Lenže boli bezradní pri bránení Lautara Lópeza a Arnasa Beručku. Druhý menovaný na začiatku 39. minúty trojkou dožičil Interu vedenie 90:80 a hoci domáci neskladali zbrane, žlto-čierni si víťazstvo skúsene postrážili. Vyhrali 94:89.

REČ ŠTATISTÍK. Lautaro López opäť siahal na triple-double: zaznamenal skvelých 29 bodov, 10 doskokov a 8 asistencií. Len o dva body menej nastrieľal Arnas Beručka. Richardovi Körnerovi, autorovi 15 bodov a 9 doskokov, tesne ušlo double-double, no Michael Fusek ho dosiahol, keď k 14 bodom pridal 10 doskočených lôpt. Jaro Musil pri svojom comebacku prispel 9 bodmi, 3 doskokmi a 4 asistenciami... Nestáva sa často, aby sme boli z čiary trestných hodov úspešnejší ako súper, no kým my sme premenili 14 z 20 šestiek (70%), Svit len 11 z 20 (55%)... Súpera sme preskákali 42-38, mali sme viac asistencií 21-15, ale aj strát 17-10...

ČO ĎALEJ? Už v sobotu o 16:00 privítame v Eurovia Aréne tím BC Prievidza. V stredu 3. februára hostíme Spišskú Novú Ves a v sobotu 6. februára Levice.

SVIT: Avramovič 21, Parsons 21, Andrews 13, Baldovský 11, Miladinovič 5 (Mokráň 11, Turza 7, Horváth 0).

Tréner: R. Ištvánik.

INTER: López 29, Beručka 27, Körner 15, Fusek 14, M. Malovec 0 (Musil 9, Koller 0, T. Malovec 0, Galata 0).

TH: 20/11 – 20/14.

FAULY: 21 – 28.

TROJKY: 28/8  - 27/12.