38. kolo: Inter – Lučenec 80:75

Inter Bratislava – BKM Lučenec 80:75

(22:23, 21:18, 14:17, 23:17)

S Lučencom sme odohrali ďalší tesný zápas. Ale znova, už po štvrtý raz v sezóne, sme doma, v Eurovia Aréne, tohto súpera zdolali.

PRVÁ ŠTVRTINA. Inter v úvodnej časti o päť bodov vyhrával, aj o šesť prehrával. Napokon sa skončila 22:23.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Lučenčania odskočili na 28:22 i 30:24, ale do väčšieho trháku ich Bratislavčania nepustili a v 13. minúte po trojke Arnasa Beručku vyrovnali na 30:30. Súperi sa potom viackrát vystriedali vo vedení, Inter sa pred polčasom odpútal aj na šesť bodov, no nakoniec si na prestávku odniesol chudobnejšie vedenie 43:41.

TRETIA ŠTVRTINA. Keď Inter po prestávke vyhráva 47:41 a 49:43, všetko vyzerá v poriadku, ale hostia otočili a znova sa súperi preťahovali o každý bod. A presne o bod po 30 minútach vyhrávali Lučenčania 58:57.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Roydell Brown so Simeonom Jackuliakom dopriali hosťom v úvode záverečnej časti vedenie 63:57. Lučenec viedol aj v ďalších minútach, až v 36. Beručka vyrovnával na 69:69. Od tohto momentu už interisti iniciatívu nestratili. Dôležité body dosiahli Lautaro López, Michael Fusek, ale v záverečných zlomkoch sekundy jedného z útokov aj mladučký Timo Malovec. Inter koncovku zvládol s prehľadom a hoci Lautaro nepremenil záverečnú donášku, klub z Pasienkov po troch ligových prehrách v rade zaknihoval dôležitú výhru 80:75.

REČ ŠTATISTÍK. Arnas Beručka sa zaskvel 26 bodmi, Michael Fusek mu sekundoval 23 a 9 doskokmi. Lautaro López sa blížil k triple-double, keď sa zastavil na 14 bodoch, 8 doskokoch a 11 asistenciách. Dvojciferný nástrel dosiahol aj kapitán Richard Körnerm autor 13 bodov a 6 doskokov... Za dva body sme strieľali s úspešnosťou 51 %, za tri body sme mali dokonca 54 %... Premenili sme až 18 z 20 trestných hodov, čo je skvelý pomerne nielen na naše pomery... Súpera sme preskákali len 35-31... Nohy nám dlho podrážali zbytočné straty – mali sme ich 15, no v rozhodujúcich momentoch viac chyboval súper než my.

ČO ĎALEJ? V sobotu má Inter voľno. Do akcie sa vráti budúcu stredu, keď si v zápase 40. kola Niké SBL zmerá sily s MBK Handlová.

INTER: Beručka 26, Fusek 23, López 14, Körner 13, M. Malovec 0 (T. Malovec 4, Shelton 0, Musil 0).

LUČENEC: Rób. Rožánek 15, Anikienko 14, Hawkins 14, Brown 14, Murray-Boyles 6 (Jackuliak 8, Šimon 4, Siládi 0).

POVEDALI PO ZÁPASE

Edgars JAUNZEMS (asistent trénera Interu): „Bol to prvý krok. Zostáva nám ešte šesť zápasov základnej časti a chceme napredovať krok za krokom. Bol to teda prvý krok, ktorý sme museli spraviť a zdolať doma tohto súpera. Bol to náš štvrtý domáci zápas proti Lučencu a nikdy sme neprehrali, tak sme našu šnúru chceli natiahnuť. Urobili sme pre to, čo bolo treba. Hrali sme agresívne v obrane, trocha sme sa poučili z piatkového pohárového semifinále a odviedli dobrú robotu.“

Timotej MALOVEC (hráč Interu): „V štvrtej štvrtine sme začali poriadne brániť. Aj keď sme prehrávali, dostali sme sa späť do zápasu. Konečne sme zlomili šnúru troch ligových prehier. Nebolo to ideálne, ale som rád, že sme sa vrátili na víťaznú vlnu.“

Peter JANKOVIČ (tréner Lučenca): „Rozhodli maličkosti. Tak ako každý takýto tesný zápas, aj tento rozhodli maličkosti. Opäť sme zhoreli na niektorých činnostiach. Na konci rozhodol Fusekov tip-in, ktorý bol zlomový. Zavážilo aj pár hlúpych faulov, ktoré sme nemuseli urobiť, ale urobili a nechali sme ich hádzať trestné hody. Troška mi v závere chýbalo, aby niekto vzal na seba väčšiu zodpovednosť a rozhodol v náš prospech. Aj chlapcom som ale povedal, že sme celkom dobre odrobili robotu a že malé veci rozhodujú veľké zápasy a my sme tých chýb urobili asi viac. Prehrali sme o päť bodov, ťažko niečo vyčítať. Musíme zdvihnúť hlavy a bojovať ďalej.“