Aktuality

Proti lídrovi už o piatej popoludní

Po vianočných sviatkoch a krátko pred koncom kalendárneho roka 2022 nás čaká basketbalová lahôdka. V rámci 15. kola Niké Slovenskej basketbalovej ligy Inter Bratislava privíta jej aktuálneho lídra. Od 17:00 sa v hale na Vietnamskej totiž predstavia Spišskí Rytieri.

Žlto-čierni na Spišiakov vyzreli v oboch doterajších dueloch. V prvom kole doma 77:74 vďaka rozhodujúcej trojke Jonasa Zakasa dve sekundy pre koncom. Vonku Bratislavčania v rámci 8. kola vyhrali 93:87. To však boli v diametrálne odlišnej pozícii než sú dnes, keď po šesťzápasovej víťaznej sérii ťahajú štvorzápasovú šnúru nezdarov. Napriek tomu, proti favoritovi by sa radi chytili, čo potvrdzuje aj kouč Danilo Rakočevič: „Vieme, že nás čaká veľmi ťažký zápas proti momentálne prvému tímu ligy, ktorý má ešte aj novú posilu. Samozrejme, my máme naše ciele rovnaké. Po období, ktoré bolo ťažké aj po fyzickej stránke a počas ktorého nás postihla výsledková kríza, sa chceme vrátiť na víťaznú vlnu. Je jasné, že aby sme vôbec mohli pomýšľať na víťazstvo, musíme hrať po celých štyridsať minút v obrane aj útoku naše veci a odovzdať maximum.“

Kuriózne je, že v drese hostí bude možno debutovať argentínsky rozohrávač Lautaro López, ktorý v sezóne 2020/21 žiaril práve v drese Interu.

Radi by sme ešte zopakovali dôležitú informáciu: Dnes, aj keď je streda, nehráme od 19:00, ale duel Inter – Spišská Nová Ves sa začína už o dve hodiny skôr, teda o 17:00. Lístky si, ako obvykle, môžete kúpiť aj v predstihu prostredníctvom siete Predpredaj.sk.


Zoznam aktualít

Naši partneri