Aktuality

Najprv Levice a potom čo?

Termín: streda 30. 9. 2020 od 18:00

Inter v úvodnom kole po výbornom výkone zdolal ambicióznu Spišskú Novú Ves 90:86. Radosť nám spravili šiesti mladí odchovanci, letné posily, aj uzdravený Michael Fusek. Dnes do Bratislavy zavíta ďalší silný a ambiciózny tím. Levice v prvom kole rozdrvili Prievidzu 79:46. Za iných okolností by sme na tomto mieste rozoberali, aký skvelý basketbalový večer nás v Eurovia Aréne nepochybne čaká.

Ale všetko je inak. Dnešok môže byť miesto oslavy ligového basketbalu (za istých okolností) jeho karom. Hoci sme dodržiavali všetky nariadenia a pokyny a v aréne pre 3414 sediacich divákov sme sa snažili tým 500 povoleným zabezpečiť maximálny komfort a bezpečie, orgány verejnej moci necitlivo rozhodli o zákaze hromadných podujatí od 1. októbra.

Žiaľ, nedá sa prejsť mlčaním, že politické špičky posvätili rozhodnutie, ktoré môže nepredstaviteľne ublížiť nielen mužskému basketbalu, ale takmer celému profesionálnemu športu i kultúre. Zostáva veriť, že pokiaľ ide o finančné kompenzácie, nezostane len pri sľuboch, inak to môže byť smrteľný úder. Navyše, situácia sa mení takmer každú hodinu a jestvujú určité náznaky, že hrať by sa mohlo aspoň bez divákov a podobne... Keď budeme mať sami jasno, ako ďalej, určite vás budeme informovať na našom webe a facebookovom profile.

V momente, keď vzniká toto preview, mnohé ešte nevieme povedať s istotou. Nevieme ani, čo bude s osudom súťaže, jednotlivých klubov i hráčov. Nevieme, kedy sa ligový basketbal vráti do hál a najmä, kedy naň budú smieť prísť fanúšikovia. Vieme len jedno: zápas proti Leviciam si treba poriadne užiť, možno je na istý čas posledný. Za iných okolností, ak sa hrať bude, by sme sa mali v sobotu predstaviť v Lučenci a doma by sme mali najbližšie hrať až 17. októbra. Ale ktovie?

X

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Michal ONDRUŠ (generálny manažér Interu): „Máme taký špeciálny deň. Čakajú nás Levice. Zápasy s týmto súperom sú v posledných rokoch pre nás oslavou basketbalu. Verím, že si zápas užijú hráči, tréneri, fanúšikovia – všetci, čo majú náš basketbal radi. Popritom čakáme – a to je zrejme ešte dôležitejšia téma než výsledky ligových zápasov – ako sa vyvinie rokovanie vlády, ktorá buď potvrdí rokovania krízového štábu, ktoré sú devastačné pre celý slovenský šport, alebo sa snáď dožijeme nejakého zmiernenia. Verím, že po stredajšom zápase to nebude na istý čas goodbye party, ale budeme sa môcť koncentrovať na ďalšie ligové kolo.“

X

UŽITOČNÉ LINKY

SÚPISKU INTERU NÁJDETE TU

SÚPISKU LEVÍC NÁJDETE TU

LIVE ŠTATISTIKY NÁJDETE TU


Zoznam aktualít

Naši partneri