Ako si počínali mladí Interisti

Naši starší žiaci pokračujú v spanilej jazde, keď ani počas uplynulého víkendu nenašli súpera, ktorý by ich dokázal poraziť. V sobotu si poľahky poradili so Žilinou na ich palubovke, keď dokázali súperovi nastrieľať až 114 bodov. V nedeľu cestovali žltočierni do Svitu, kde domáci ovládli palubovku a vyhrali prvý polčas 33-26. Interisti však zmobilizovali svoje sily a vďaka trojici Róka, Malovec a Boros otočili priebeh duelu vo svoj prospech. Druhý polčas jasne vyznel pre žltočierne farby, ktorý sme tak vyhrali 55-20 a tým aj celé stretnutie v pomere 81-53. Pred posledným kolom súťaže máme celkovo na konte 23 výhier a 0 prehier. Tým pádom už je viac ako 100% isté, že naši starší žiaci postúpia ako jasný favorit na Majstrovstvá Slovenska tejto kategórie, ktoré sa budú konať v dňoch 24.-26.5.2019.

Mladší žiaci mali na programe dvojzápas na domácej palubovke proti družstvu BK Lokomotíva Sereď. Ani tieto naše mladé pušky tento rok ešte nezaváhali a chceli to potvrdiť aj počas týchto dvoch zápasov. Oba duely sa od začiatku vyvíjali v náš prospech. Súper sa nedokázal presadiť v útoku, z čoho pramenila ich frustrácia a robenie chýb, čo sme my využili. Premieňali sme ľahké koše a postupne sme zvyšovali náš náskok. Do hry boli zapojení všetci hráči na súpiske. Chlapci majú po dvoch výhrach celkovo na svojom konte 22 víťazstiev a pred posledným kolom súťaže si tak zabezpečili účasť na Majstrovstvách Slovenska tejto vekovej kategórie, ktoré sa taktiež uskutočnia v termíne 24.-26.5.2019 v Košiciach.

Posledný zástupca, ktorý odohral svoj zápas počas uplynulého víkendu boli naši najmladší. Mladších mini vyzval mestský rival ŠŠK BSC Bratislava. Prvá štvrtina bola vyrovnaná a ukázala, že oba celky pomýšľajú nad účasťou na finálovom turnaji. V druhej osemminútovke sme využili stratu koncentrácie súpera a vytvorili sme si sľubný 9 bodový náskok pred druhým polčasom. Polčasová prestávka viac pomohla domácim, ktorí počas tretej otočili vývoj zápasu vo svoj prospech. Naši chlapci sa však nezľakli a pomalými krôčikmi sa doťahovali na súpera. Zápas sa lámal až v posledných sekundách, keď Randuška upravil skóre na 63-60. Po spornom faule však nasledovali 2 trestné hody, ktoré BSC dokázalo premeniť. Avšak jednobodový náskok sa našim chlapcom podaril udržať a tak sme sa mohli tešiť z najtesnejšej výhry.