Aktuality

Aj po prehre živíme solídne postupové nádeje

BC GGMT VIEDEŇ – INTER BRATISLAVA 93:76

(23:17, 11:20, 30:22, 29:17)

Vo Viedni sme s domácimi po väčšinu zápasu držali krok. Vďaka dobre zvládnutej druhej štvrtine sme vyhrali prvý polčas. Po zmene strán sme však začali strácať a v závere sa nožnice roztvorili na konečných 17 bodov. Napriek tomu, stále živíme solídne šance, že si Alpe Adria Cup zahráme aj po Novom roku, keď sa dostane k slovu štvrťfinále. Rozhodne sa o týždeň...

PRVÝ POLČAS. Hoci sa domáci počas prvej štvrtiny odpútali aj na 8 bodov a nakoniec ju vyhrali o 6, v druhej svoje vedenie stratili, keď najmä v jej závere sa proti dôrazným interistom presadzovali čoraz ťažšie, a tak žlto-čierni z 26:31 otočili na polčasových 37:34.

DRUHÝ POLČAS. Po zmene strán to dlho bola tesná a vyrovnaná partia, v ktorej sa ani jeden zo súperov nedokázal výraznejšie odpútať. Lenže tak ako viackrát v tejto sezóne, aj teraz oporám Interu začala v závere tretej časti mierne dochádzať para, domáci hrajúci v širšej rotácii to využili a z 56:56 odskočili na 64:59. Týmto výsledkom sa skončila tretia perióda. V úvode tej poslednej sa Inter dotiahol na 62:64, ale hostia nespanikárili, rýchlo znova natiahli vedenie, ba vzdialili sa na dvojciferný rozdiel, v 38. minúte potom vyhrávali až 91:71 a Inter už len korigoval konečný výsledok na 76:93 (z jeho pohľadu).

REČ ŠTATISTÍK. Takmer vo všetkých ukazovateľoch sme držali s Viedenčanmi krok, zásadnejší rozdiel tkvel len v úspešnosti streľby z hry (za 2 body 63% - 48%, za 3 body 42% - 32%)... Strelecky nás opäť potiahlo trio legionárov: Jure Zubac k 24 bodom pridal aj 8 doskokov, Ivan Gandia-Rosa prispel 19 bodmi a Džiugas Slavinskas 17.

ČO ĎALEJ? V najbližších dňoch sa budeme sústrediť na ligu. V sobotu v Pezinku privítame Handlovú, v stredu Spišskú Novú Ves. Posledný duel v základnej B-skupine Alpsko-jadranského pohára odohráme deň pred Vianocami. Nesmieme ho však prehrať.

VIEDEŇ: Vujoševič 15, Murati 10, Siriščevič 9, Rados 9, Jogela 7 (Vrabac 18, Jones 15, Hughes 10).

Tréner: A. Naglič.

INTER: Zubac 24, Gandia-Rosa 19, Slavinskas 17, Blondin 9, T. Malovec 1 (Orihel 3, M. Malovec 3, Borodovčák 0, Randuška 0, M. Koller).

Tréner: O. Meleščenko.

TH: 23/15 – 25/18.

FAULY: 24 – 23.

5 FAULOV: 40. Rados – 39. Slavinskas.

TCH: 27. Hughes.