Aktuality

Žlto-čierni sa starajú o budúcnosť

Basketbalisti Interu Bratislava v posledných rokoch dominujú mládežníckemu basketbalu. Nie je nič neobvyklé, ak z ôsmych chlapčenských kategórií polovicu totálne ovládnu a v ďalších pozbierajú striebro či bronz. Z tejto perspektívy neprekvapí, že žlto-čierni opäť ovládli súťaž juniorov.

Bratislavčania dominovali v dlhodobej časti. V bojoch o cenné kovy potom potvrdili svoje kvality. Na finálovom turnaji, ktorý hostili predminulý víkend nedali protivníkom šancu. Už vo štvrťfinále deklasovali BK SPU Nitra 97:29. V semifinále si poľahky poradili so Svitom 83:52 a v boji o zlato prevalcovali aj Košičanov 82:49. „Pre nás to nebolo prekvapenie. K turnaju sme pristúpili veľmi zodpovedne. V druhom zápase sme chvíľu čakali, aby nám čosi aj padlo, keďže Svit hral po celý čas zónu. Potom sme už nemali väčšie problémy. Do finále sme nastúpili perfektne, s veľkým nasadením. Dali sme šancu všetkým hráčom, aj tým najmladším, aby cítili, ako je to nastúpiť vo finále juniorských majstrovstiev Slovenska proti o tri roky starším. Som spokojný, že sme ukončili sezónu najlepším možným spôsobom,“ skonštatoval tréner Danilo Rakočevič.

Interistom sa vypláca systematická práca s mládežou, s ktorou začali krátko po veľkom „reštarte“ klubu v roku 2012. Ich mládežnícka pyramída pod vedením šéftrénera Karola Wimmera už prináša plody aj v podobe mladých hráčov snažiacich sa etablovať medzi mužmi. Tento rok viedlo juniorov nielen na finálovom turnaji rovnaké duo trénerov, ktoré pracuje aj s mužským A-tímom, teda Danilo Rakočevič a Roman Ivan. A hoci v ňom už nefigurovali niekdajšie opory, bratia Matúš a Timotej Malovcovci, ktorí v mladom veku zamierili do zahraničia, na dominancii interistov sa moc nezmenilo. „Inter má seriózne nastavenie odspodu. Systematicky sa tu pracuje, mladí hráči sem nechodia len na nejaký krúžok, ale preto, aby niečo naozaj dosiahli. Máme to nastavené tak, že sa pripravujú, aby raz hrali za mužov, aby mohli v basketbale pokračovať ďalej. Nechcem porovnávať, ako pracujú iné kluby a či to robia aj oni takto. To neviem. Ale my to robíme práve takto a cítim to aj u ostatných trénerov. Vieme, prečo to robíme a tým pádom aj chlapci to berú vážnejšie. Vidia, že naši 16 a 17-roční odchovanci už hrajú v Niké SBL, sledujú ich, ako dostávajú priestor a vedia, že rovnaká príležitosť je tu aj pre nich. My sa totiž o naše deti naozaj staráme.“

A skutočne, medzi juniormi Interu nachádzame viacerých basketbalistov s pestrými skúsenosťami z najvyššej mužskej súťaže, ako sú Róbert Hudec, Martin Koller, Daniel Koller, či nedávni debutanti v SBL Maroš Golian, Richard Ondruš, Mark Weber, či Viliam Ďurečko. V kádri ďalej figurujú: Matej Golian, Gregor Tobiáš, Matúš Vrabček, Martin Minarovjech, Bruno Randuška, Samuel Siváček, Benjamin Boros, Alex Valocsay, Samuel Kalinay, Michal Šabo, Andrej Gašaj, Leonard Falis, Max Ure a Adrián Voštinár.

                               

X

X

X

Článok pôvodne vyšiel v denníku Šport. Ďakujeme za súhlas so šírením.


Zoznam aktualít

Naši partneri