Ako si počínali mladí Interisti

Žiaci v dohrávke kola už vo štvrtok cestovali do Levíc, kde si chceli pripísať ďalšie víťazstvo pred blížiacim sa víkendom. Už od počiatočných minút dominovali na palubovke. Prvá štvrtina jasne ukazovala kto je v tomto zápase lepším družstvom. Interisti svojmu súperovi dovolili počas zápasu nastrieľať len 17 bodov. My sme naopak súperovo konto zaťažili až 97 bodmi. Žiaci tak splnili svoj cieľ a už počas týždňa sa tešili z ďalšej výhry.

Ďalšie družstvo z radu mládeže, ktoré nastúpilo na svoje zápasy počas tohto víkendu boli juniori. V piatok vo večerných hodinách pricestovali do Bratislavy ich rovesníci z ďalekého Svitu. Na podtatrancoch bola už od počiatku zápasu badať únava z dlhej cesty. Naši chlapci to využili a na súpera vybehli v plnej sile už od úvodného hvizdu rozhodcu. Priebeh zápasu sa nezmenil ani po polčasovej prestávke. My sme aj naďalej predvádzali svoju hru, ktorá znamenala úspech v pomere 83-30. V sobotňajšom dueli sme hostili tím BK MŠK Kežmarok. Juniori nabudení z piatkovej výhry sa chceli predviesť pred domácim publikom. To sa im aj darilo, keď žltočierni predviedli bodovú kanonádu, ktorá sa po prvej štvrtine zastavila na čísle 35. Do polčasu sa nám podarilo vytvoriť si sľubný 41 bodový náskok, ktorý jasne hovoril o tom, kto si pripíše výhru v tomto zápase. Do streleckej listiny sa zapísalo všetkých 12 hráčov na súpiske.

Starší žiaci mali na svojom zápase tiež dva zápasy. V tom prvom vycestoval za netradičným súperom do Piešťan. Po hodinovej ceste sme začali trošku rozpačito. To sa však rýchlo zmenilo a po pár minútach sme prevzali vývoj hry do vlastných rúk. Zápas jasne vyznieval v náš prospech. Súpera sme vďaka výbornej obrane nepustili k výraznejšej streleckej úspešnosti. Naopak my sme sa bodovo presadzovali a dovedna sme zaznamenali 82 bodov.

Na svoj druhý zápas sme cestovali do neďalekej Serede. V zápase sme začali dobre. Vytvorili sme si viacbodový náskok a súpera sme si držali od tela. Dobrá obrana ústila do ziskov lôpt, z ktorých sme premieňali rýchle protiútoky. Do polčasovej prestávky sme odchádzali s 15 bodovým vedením. Náročný týždeň a oklieštená zostava sa v druhej polovičke zápasu začala prejavovať. Naši chlapci stratili koncentráciu a súper začal doťahovať. Interisti však nesklonili hlavy a aj po tretej štvrtine stále viedli. Súper však bol neúnavný a z náskoku sťahoval bod po bode. Naši chlapci však ukázali veľkú silu a odhodlanie. Neúprosného súpera dokázali zastaviť a odolať ich tlaku. Po zbabranom druhom polčase, ale na druhú stranu zvládnutej koncovke si tak pripisujeme aj druhú výhru.

Mladší žiaci nastúpili v sobotu v dvoch zápasoch v rade. Na svoje zápasy však nemuseli cestovať mimo Bratislavu, odohrali ich proti družstvu MBK Karlovka Bratislava. Najmladší zástupca počas uplynulého víkendu chcel taktiež uspieť. Na zápas proti mestskému rivalovi sme nastúpili v ranných hodinách. Na začiatku prvého zápasu bol ranný čas badať na oboch družstvách. Našťastie sa s tým lepšie vyrovnali naši chlapci. Húževnatého súpera sme zastavili 34 bodoch zatiaľ čo nám sa v útoku darilo viac. Po vydarených akciách sme súpera dokázali prekonávať. Strelecky nás podržal najmä Golian a Minarovjech, ktorí dopomohli k našim 69 bodom.

Druhý zápas sme začali zle. Mysliac si, že zápas sa vyhrá sám chlapci nastúpili nekoncentrovane čo znamenalo šnúru hostí. Zo stavu 8:0 sme sa však dokázali spamätať zápas sme začali otáčať vo svoj prospech. V zápase sme ukázali, že aj z nepriaznivého priebehu zápasu sa dokážeme dostať a zápas dotiahnuť do víťazného konca. Podobné skóre ako v prvom zápase znamenalo aj druhú výhru pre Inter.