Aktuality

Vykročíme víťazne do roka 2023?

Z výbornej bilancie 8-2 je po sérii šiestich prehier 8-8. Za iných okolností by nás taká bilancia, vzhľadom na okolnosti, ako je vyrovnanosť súťaže, skladba kádra a zranenia v radoch Interu a podobne, možno nemrzela. Ale po šiestich prehrách v rade je dôvodov na radosť málo. Mizériu treba ukončiť a znova sa tešiť z víťazstva – to je presne výzva, s ktorou interisti vstúpia do sobotného súboja proti BC Prievidza.

Hornonitranov už Bratislavčania v aktuálnom ročníku dvakrát zdolali: v októbri doma 65:50 a v posledný novembrový deň aj vonku 80:76. Istý čas spočinuli na dne tabuľky, rovnako ako po väčšinu uplynulej sezóny. Lenže Prievidza sa pod vedením trénera Kruna Krajnoviča postupne rozohrala k výsledkom, ktoré vzbudzujú rešpekt. Vyhrala tri z posledných piatich duelov, pred koncom roka 2022 najprv v derby zdolala Handlovú 79:74 a na Silvestra aj vicemajstrovský Lučenec 79:74.

Tento duel však nebude ani tak o súperovi, ako o samotných interistoch. Najmä posledné dve domáce prehry so Svitom 88:96 a Spišskou Novou Vsou 88:91 totiž ukazovali, aká „deka“ na zverencov trénera Danila Rakočeviča padla. Žlto-čierni nehrali zle, ba väčšinou mali aj navrch, ale v zlomových momentoch zlyhali. Akoby sami na seba utvárali tlak, ktorý im potom zväzoval ruky. Pritom, v akej pohode hrali ešte nedávno počas svojej víťaznej série!

„V posledných dňoch sa veľa rozprávalo a popísalo o našej nepeknej sérii, ktorá je aktuálne na čísle šesť prehraných zápasov v Niké SBL. Všetko to uzavrel rok 2022, ktorý je už minulosťou,“ vraví generálny manažér Michal Ondruš a pokračuje: „Máme pred sebou sobotu 7. januára 2023 a príležitosť, aby sme ukončil naše výsledkové nezdary. Verím, že si hneď na začiatku nového roka pripomenieme tie krajšie chvíle, ktoré sme prežili na Vietnamskej a vrátime sa na víťaznú vlnu, čo by sa naozaj patrilo už aj preto, lebo nie je dobré, aby sme doma púšťali perie. Spravíme maximum, aby sme do nového roku vkročili tou správnou nohou.“

Keďže duel Inter – Prievidza sa hrá v hale na Vietnamskej ulici v sobotu, úvodný rozskok je naplánovaný na 17:00. Pripomíname, že lístky si môžete zakúpiť aj on-line, z pohodlia domova, prostredníctvom siete Predpredaj.sk.


Zoznam aktualít

Naši partneri