Aktuality

Zostáva aj ďalšia z „mladých pušiek“

Je to kuriózne, ale Marošovi Golianovi doslova o pár dní ušiel rekord, aby sa stal najmladším basketbalistom v histórii Niké SBL. Mladučký talentovaný pivot, ktorý potrebuje naberať skúsenosti i kilogramy svalovej hmoty, zatiaľ naskočil len do dvoch zápasov základnej časti. Zaznamenal v nich svoj prvý kôš i blok medzi mužmi, ale aj úctyhodný priemer 4,5 doskoku! V play-off proti majstrovským Leviciam zasiahol do jedného duelu, v ktorom doskočil dve lopty rozdal dva bloky, Solídna vizitka na 15-ročného chlapca! Keďže Maroš bude aj v ďalšej sezóne súčasťou nielen mládežníckej pyramídy, ale aj mužského A-tímu, už teraz sa tešíme na jeho hráčsky rast.

„Určite môžeme byť radi, že zostávajú naši mladíci, ktorým sme minulý rok dávali priestor v najvyššej mužskej súťaži. Myslím si, že môžu byť radi, že sú súčasťou Interu Bratislavu a majú príležitosť zahrať si extraligu. Ukázali nám, že to berú zodpovedne a že sa snažia. Dúfam, že každým dňom budú viac a viac napredovať a neprestanú sa snažiť. Uvidíme, koľko si zaslúžia odohrať v ďalšej sezóne Niké SBL, ale od nás všetkých v klube majú podporu,“ skonštatoval tréner Danilo Rakočevič.

Inter najskôr oznámil, že A-tím aj v nadchádzajúcom ročníku Niké SBL povedie spomínaný čiernohorský tréner Rakočevič. Z hráčskeho kádra bolo zverejnených už skôr viacero mien. Na Pasienkoch bude pokračovať čiernohorský veterán Goran Bulatovič, ďalší veterán Marek Kozlík a popri nich aj nádejní odchovanci Róbert Hudec a Viliam Ďurečko. Prvou zahraničnou posilou sa stal Američan Dante Moses a následne pribudol aj jeho krajan Braxton Bertolette. Ďalším do partie sa stal člen širšieho kádra naše reprezentácie Milan Szabó. Predposledným menom bol na sklonku júna bosniansky podkošový hráč Gojko Sudžum a po ňom nasledovala správa, že klub sa dohodol na ďalšej spolupráci aj s Martinom Kollerom a Richardom Ondrušom.


Zoznam aktualít

Naši partneri