12. kolo: Inter – Handlová 82:73

Inter Bratislava – MBK Handlová 82:73

(25:18, 17:19, 27:17, 13:19)

Inter si po jedenástich dňoch znova poradil s Handlovou. Po dvoch minulotýždňových tesných prehrách v Prievidzi a Svite sa tak znova vrátil na víťaznú vlnu.

PRVÁ ŠTVRTINA. Začali sme lepšie, aktívnejšie, boli pozornejší v obrane a v 9. minúte viedli o 9 bodov 25:16. Periódu sme vyhrali 25:18.

DRUHÁ ŠTVRTINA. V 14. minúte sme sa odpútali na 36:23, ale hosťujúci kouč Danilo Rakočevič si vzal timeout a po ňom vybehli na palubovku "iní" interisti. Hosťom vychádzal pressing, dobre fungovala zóna, a tak sa Inter v ďalších minútach trápil. Prestal hrať svoju hru a po sérii 1:12 si pustil Handovčanov k telu. Bolo 37:35 i 39:37 a na prestávku odchádzal za stavu 42:37

TRETIA ŠTVRTINA. V 23. minúte vyrovnával hosťujúci Marek Jašš na 44:44, lenže do tohto momentu prevzal opraty Inter. Nasledujúci úsek do 27. minúty vyhral 15:2. Výborný útok, dôsledná obrana a žlto-čierni boli znova na koni. Náskok 15 bodov (69:54) si žlto-čierni preniesli aj do záverečnej časti.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Inter znova prestal hrať svoju hru. Hráči začali sólovať, často volili ťažké zakončenia, kopili chyby, a tak sa Handlová v 35. priblížila na rozdiel dvoch trojok. A to opakovane. Inter však opraty z rúk nepustil, keď musel, našiel odpoveď. A v závere hostí znova dokázal ubrániť. Vyhral 82:73.

REČ ŠTATISTÍK. Inter našiel len piatich strelcov, z nich štyria však dosiahli minimálne 16 bodov. Lautaro López znova siahal na triple-double, od ktorého ho delila jediná asistencia. Nazbieral 26 bodov, 10 doskokov a 9 asistencií. Double-double nahral aj Michael Fusek, ktoré okorenil fantastickými smečmi a akciami alley-oop. Na konte mal 16 bodov, 14 doskokov a 4 bloky. Po 17 bodov nahrali Richard Körner a tiež Arnas Beručka, ktorý po celých 40 minút nezišiel z palubovky. Handlovčanov držal v hre ex-interista Goran Bulatovič, autor 21 bodov a 11 asistencií.

ČO ĎALEJ? V stredu 27. januára cestuje do Svitu, kde si zmeriame sily s domácou Iskrou. Doma sa znova predstavíme v sobotu 30. januára, keď privítame BC Prievidza.

INTER: López 26, Körner 17, Beručka 17, Fusek 16, M. Malovec 6 (Boros 0, Galata 0, Koller 0, T. Malovec 0).

HANDLOVÁ: Bulatovič 21, Zečevič 15, N. Rakočevič 12, S. Jankovič 10, Jašš 0 (Vicentič 9, Hawthorne 4, Krčmárik 0, Mátych 0, Bolek 0).

POVEDALI PO ZÁPASE

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu): „Vravel som ešte pred minulým zápasom s Handlovou, že najťažšie stretnutia budú práve s Prievidzou a Handlovou. Takže presne podľa očakávania. Viac ma ale zaráža, že strácame hlavu. To je o veku, o skúsenostiach. Handlová dnes viac používala rozum, aby nás zdolala, než my. Keď vedieme a vidíme, ako sa vyvíja zápas, prečo začíname pobehovať a vymýšľať všelijaké hlúposti? Takže zápas mi zároveň ukázal, aký máme potenciál. Hrali sme proti súperovi, ktorému keď dovolíte pocítiť zápas, tak zruší každého. Som veľmi rád, že sme vyhrali, pretože to bol ťažký zápas proti kvalitnému súperovi odhodlanému bojovať. Zase sme dnes ale videli, že potrebujeme viac našich juniorov. Neviem, kedy získajú väčšie sebavedomie. Neviem, kedy to príde. Stále na to čakáme.“

Arnas BERUČKA (hráč Interu): „Hrali sme veľmi zle. Tento zápas by sme najradšej skončili po dvoch štvrtinách. Keď sme odskočili na pätnásť, začali sme hrať run and gun, ale to nie je naša hra. Chceme hrať viac pozične, deliť sa o loptu. Ale viete, víťazstvo je víťazstvo...“

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Handlovej): „Bolo tu veľa faktorov, o ktorých by som nerozprával, prečo to bolo ako na hojdačke. Inter viedol celý čas, ale asi mal aj šťastnejšiu ruku. Trafil pár trojok, ktoré sme my netrafili. A úplne voľných – to, čo my inak dávame. Matúš Malovec doskočil jednu loptu, ofenzívny doskok a na konci rozhodli tie tri či štyri strely, ktoré Inter dal a my nie. Teda to, čo je naša najsilnejšia stránka – streľba. Nemyslím si, že sme hrali dobre v útoku, ale snažili sme sa. Boli sme v ťažkých situáciách a vrátili sme sa do zápasu. Bolo vidno aj nasadenie. Bohužiaľ, asi to chce ešte viac sústredenia, aby sme vyhrali nejaký zápas mimo našej haly.“

Goran BULATOVIČ (hráč Handlovej): „Nezačali sme podľa predstáv. Tak ako sme hrali v druhej štvrtine, sme si predstavovali celý zápas. Mali sme podať oveľa lepší výkon, oveľa viac makať v obrane. Interu sme dovolili veľa ľahkých bodov a na konci sa nám to nepodarilo otočiť.“